Oto zwiastun Króla, czyli polskiego serialu o przedwojennej mafii
W sieci pojawił się zwiastun polskiego serialu gangsterskiego Król opartego na powieści Szczepana Twardocha pod tym samym tytułem.

Król to powieść historyczna Szczepana Twardocha, która przedstawia przedwojenną Warszawę z jej najbardziej plugawej strony. Seks, morderstwa i poćwiartowane zwłoki, a wszystko to w klimatach typowych dla gatunku gangsterskiego. Tym razem nie są to jednak ani amerykańscy, ani włoscy przestępcy, a żydowska mafia. Serial od CANAL+ zekranizuje fabułę tej bestellerowej książki, a będzie go można obejrzeć już jesienią w telewizji lub na platformie streamingowej CANAL+ telewizja przez internet. W rolach głównych Michał Żurawski, Arkadiusz Jakubik i Borys Szyc. Za reżyserię odpowiada Jan P. Matuszyński.
Komentarze czytelników
Metaverse Senator

Szkoda ze Twardoch nie zrobil z tego trylogii. Az sie prosilo zeby pociagnac dalej wydarzenia z Krola przed wydaniem Krolestwa. Zakonczyl ta ksiazke bez sensu troche jakby juz nie planowal zadnej kontynuacji. Moze nie wierzyl ze odniesie sukces.
Bullzeye_NEO Legend

jesli nie beda maczac w tym palce ludzie od drugiego sezonu belfra i zmijowiska to moze cos z tego bedzie :F
katai-iwa Legend
Jakoś ciężko mi uwierzyć, że Canal+ zrobi serial o żydowskiej mafii w przedwojennej Polsce.
Ale zobaczymy, w Canal+ generalnie dobre serial robią.
Game_0ver Konsul

Obejrzę, a przynajmniej sprawdzę, bo zapowiada się nawet ciekawie tym bardziej, że jestem w trakcie oglądania PEAKY BLINDERS. Ale pod warunkiem, że będą dostępne polskie napisy, bo w udźwiękowienie to w Polsce jeszcze nie umieją jednak.