Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 października 2018, 13:35

autor: AlexB

Nadchodzi serial Dracula od BBC, Netfliksa i twórców Sherlocka

Netflix, BBC i firma Hartswood Films oficjalnie zapowiedzieli serial Dracula – nową interpretację opowieści o najsłynniejszym wampirze świata. Na razie nie wiadomo, kiedy trzyodcinkowa produkcja od twórców kultowego Sherlocka z Benedictem Cumberbatchem ma ujrzeć światło dzienne.

Niewiele jest tak ikonicznych dla popkultury postaci, jak Drakula. Stworzony przez Brama Stokera transylwański wampir wystąpił w licznych grach, filmach czy serialach. Wkrótce baza tych ostatnich zostanie uzupełniona o kolejny tytuł. Platforma Netflix, brytyjskie BBC i firma Hartswood Films nawiązały współpracę i wspólnie wyprodukują nową interpretację powieści Drakula (via Variety). Niestety, nie wiemy na razie, kiedy podzielona na trzy 90-minutowe odcinki produkcja zadebiutuje na ekranach (na kanale BBC One w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a na Netfliksie w większości pozostałych krajów) ani kto wcieli się w główną rolę.

Bela Lugosi – dla wielu najbardziej ikoniczny odtwórca roli Drakuli. - Nadchodzi serial Dracula od BBC, Netfliksa i twórców Sherlocka - wiadomość - 2018-10-17
Bela Lugosi – dla wielu najbardziej ikoniczny odtwórca roli Drakuli.

Pierwsze wzmianki o planach serialowego Draculi pojawiły się już w czerwcu ubiegłego roku (ponownie via Variety). Za jego stworzenie odpowiedzialny będzie duet Mark Gatiss oraz Steven Moffat, lepiej znany z kultowego Sherlocka z Benedictem Cumberbatchem w roli tytułowej. W przeciwieństwie jednak do wspomnianego hitu, historia o transylwańskim żądnym krwi arystokracie, który przenosi się do wiktoriańskiego Londynu, nie zostanie przystosowana do współczesnych realiów, a pozostanie w gotyckich klimatach końcówki XIX wieku.

Czy Moffatowi i Gatissowi uda się stworzyć wersję Drakuli, która przetrwa próbę czasu? / Źródło: actucine.com - Nadchodzi serial Dracula od BBC, Netfliksa i twórców Sherlocka - wiadomość - 2018-10-17
Czy Moffatowi i Gatissowi uda się stworzyć wersję Drakuli, która przetrwa próbę czasu? / Źródło: actucine.com

Cała ekipa osób związanych z nadchodzącym serialem Dracula nie kryje swojego podekscytowania perspektywą pracy przy tym projekcie. Jak zdradzili Gatiss i Moffat:

Zawsze istniały historie o wielkim złu. Tym, co wyróżnia Drakulę, jest fakt, że Bram Stoker dał temu złu swojego własnego bohatera.

Charlotte Moore z BBC dodała:

Dracula stworzony przez genialny duet Mark Gatiss oraz Steven Moffat będzie telewizyjnym wydarzeniem nie do pominięcia w BBC One.

Głos zabrał również Larry Tanz z Netfliksa:

Nie możemy się doczekać, by móc zaprezentować niezwykłą zdolność Marka Gatissa oraz Stevena Moffata do opowiadania historii widzom z całego świata i jesteśmy w pełni gotowi na współpracę z BBC przy kolejnym serialu.

Ostatnia aktorska serialowa produkcja z Drakulą w roli głównej zadebiutowała w 2013 roku. Tytuł z Jonathanem Rhysem Meyersem, który wcielił się w tytułową postać, nie zebrał jednak zbyt przychylnych opinii. Należy mieć nadzieję, że nowe dzieło Gatissa i Moffata nie podzieli tego losu.