Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 lipca 2020, 09:44

Mroczne materie – zwiastun 2. sezonu serialu HBO

Do sieci trafił zwiastun drugiego sezonu serialu Mroczne materie (ang. His Dark Materials). Ujawniono również termin premiery oraz poinformowano, że koronawirus zmusił twórców do wycięcia jednego odcinka.

Stacja HBO wypuściła pierwszy zwiastun drugiego sezonu His Dark Materials, czyli serialu fantasy u nas wyświetlanego jako Mroczne materie.

Trailer nie tylko pozwala zobaczyć, jakie atrakcje czekają na nas w nowych odcinkach, ale informuje również, że drugi sezon zadebiutuje jesienią tego roku. Powinno to uspokoić fanów, którzy obawiali się, że produkcja może zaliczyć opóźnienie z powodu koronawirusa.

Niestety, epidemia wymusiła wcześniejsze, niż planowano, zakończenie zdjęć. Z tego powodu drugi sezon składać się będzie jedynie z siedmiu, a nie ośmiu odcinków, jak to początkowo zapowiadano. Co jednak ciekawe, brakujący epizod miał być samodzielną historią koncentrującą się na postaci Lorda Asriela, w którego wcieli się James McAvoy. Nie pojawia się ona w powieściowym pierwowzorze i została napisana specjalnie z myślą o serialu. Dlatego jej brak nie powinien wpłynąć negatywnie na główną fabułę.

  1. Oficjalna strona serialu