Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 marca 2018, 10:19

autor: Czarny Wilk

Michael Bay nie żegna się z robotami - znamy jego kolejne filmy

Ostatni rycerz był pożegnaniem Michaela Baya z serią Transformers, ale nie z robieniem filmów o robotach. Poznaliśmy tytuły dwóch kolejnych obrazów, nad którymi zamierza pracować znany reżyser - Robopocalypse i 6 Underground.

Michael Bay może nie jest najbardziej lubianym reżyserem miłośników popkultury, ale nie można mu odmówić talentu do robienia filmów przyciągających do kin spore rzesze widzów – nawet uznawany za rozczarowanie zeszłoroczny Transformers: Ostatni rycerz zarobił ponad 600 milionów dolarów. Choćby z tego względu amerykański filmowiec na brak propozycji tworzenia kolejnych produkcji nie może narzekać. Dowiedzieliśmy się, jakie będą jego kolejne projekty.

Po filmach o ludziach i dobrych robotach walczących ze złymi robotami, Bay weźmie się za film o tym samym - ale bez dobrych robotów. - Michael Bay nie żegna się z robotami - znamy jego kolejne filmy - wiadomość - 2018-03-08
Po filmach o ludziach i dobrych robotach walczących ze złymi robotami, Bay weźmie się za film o tym samym - ale bez dobrych robotów.

Wbrew krążącym od jakiegoś czasu po sieci plotkom, Bay nie wyreżyseruje kolejnego filmu wchodzącego w skład filmowego uniwersum DC, skupiającego się na antybohaterze Lobo. Jak donosi serwis Deadline, następnymi dwoma projektami twórcy Armageddonu, Pearl Harbor i serii Transformers będą adaptacja książki Robopocalypse Daniela H. Wilsona oraz film 6 Underground.

Założenia fabularne pierwszego z wymienionych obrazów w dużej mierze zdradza jego tytuł – jest to opowieść o robotach, które zbuntowały się przeciw swoim stwórcom i doprowadziły do zdziesiątkowania ludzkości. Niedobitki prowadzą dramatyczną walkę o przetrwanie z przeważającymi siłami wroga. Do projektu od wielu lat przymierzał się Steven Spielberg i według Deadline to właśnie on zaproponował Bayowi wyreżyserowanie filmu oraz aktualnie prowadzi z nim na ten temat rozmowy.

O fabule 6 Underground nie wiemy niestety nic prócz tego, że została ona przygotowana jako autorski projekt scenarzystów Deadpoola Rehtta Reese’a i Paula Wernicka. Prace nad filmem mają się rozpocząć w przyszłym roku.

  1. Recenzja filmu Transformers: Ostatni Rycerz w serwisie Gameplay.pl