Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 marca 2022, 14:10

autor: Patryk Kubiak

Joker 2 ma problemy. Todd Phillips nie oddał pierwszej wersji scenariusza

Wygląda na to, że kontynuacja Jokera może pojawić się później, niż mieliśmy prawo oczekiwać. Todd Phillips ma bowiem kłopoty z przygotowaniem scenariusza.

Na sequel Jokera możemy czekać dłużej niż zakładali producenci. Serwis The Direct poinformował, że prace nad scenariuszem kontynuacji filmu Todda Phillipsa przedłużają się, a twórca nie oddał jeszcze wersji roboczej skryptu.

Czytaj o Jokerze w naszej encyklopedii filmowej:

  1. Joker

Joker 2 z problemami?

Po premierze Batmana w reżyserii Matta Reevesa apetyty widzów na większą obecność postaci z uniwersum DC na kinowych ekranach urosły – i jest to całkowicie zrozumiałe, bo nowy Gacek to kawał znakomitego kryminału. Jak się okazuje, z prędkim sprostaniem tym oczekiwaniom mogą być kłopoty.

Nie wiadomo na razie, co jest przyczyną spowolnienia prac. Phillips, który nakręcił pierwszą część przeboju z Joaquinem Phoenixem, ma wejść z ekipą na plan na początku 2023 roku. Jest więc spora szansa, że do tego czasu uda się zażegnać problemy i obecne perturbacje nie wpłyną na końcową datę premiery obrazu. Niewykluczone jednak, że opóźnienia na tak wczesnym etapie spowodują piętrzenie się ich w kolejnych miesiącach.

Twórca Batmana o Jokerze

Na temat ewentualnej obecności Jokera w filmie o najlepszym detektywie świata wypowiedział się właśnie Reeves. Opublikowana po premierze Batmana scena rozmowy bohatera z łotrem wskazuje na to, że złowrogi klaun miał odgrywać większą rolę u boku Roberta Pattinsona. Ostatecznie do tego nie doszło, lecz jest wielce prawdopodobne, że Joker powróci w drugiej części The Batman – choć nie zagra go (raczej) Phoenix.

Joker zawsze miał pozostać bardzo specyficzną i samodzielną postacią, którą wykreowali Joaquin i Todd – stwierdził Reeves. – Tak naprawdę nigdy nie było żadnej dyskusji na temat crossovera.

Pytanie, czy powyższe słowa oznaczają, że dyskusja taka nie pojawi się w przyszłości.