Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 kwietnia 2022, 12:35

autor: Ignacy Kruk

Johnny Depp chciał odpowiednio pożegnać Jacka Sparrowa w Piratach z Karaibów 6

Johnny Depp wyjawił, że przed rozwiązaniem kontraktu z Disneyem zamierzał pomóc przy stworzeniu scenariusza Piratów z Karaibów 6. Aktor chciał tym samym zadbać o godne pożegnanie Jacka Sparrowa i innych postaci z tej kultowej serii filmów.

Źródło: YouTube/Daily Mail

Przyszłość Piratów z Karaibów znalazła się w prawdziwym limbo, gdy w 2018 roku Disney rozwiązał kontrakt z Johnnym Deppem w odpowiedzi na zarzuty o przemoc domową w stosunku do jego byłej żony, Amber Heard (więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj). W związku z nagłym zwolnieniem aktora, historia uwielbianego przez fanów Jacka Sparrowa i innych postaci nie została odpowiednio zakończona.

Trwająca rozprawa sądowa przybliżyła jednak kulisy całej sytuacji. Jak dowiadujemy się z wypowiedzi aktora (via CBS News), Depp miał w planach pomóc w stworzeniu finałowej, szóstej odsłony Piratów z Karaibów i zadbać o godne pożegnanie dla legendarnego kapitana oraz innych kultowych postaci. Poniżej możecie przeczytać pełny komentarz Deppa na ten temat.

Nie mogłem zrozumieć, jak po tak długiej i owocnej współpracy, a przynajmniej taka była dla Disneya, byłem od razu postrzegany jako winny, dopóki nie udowodnię swojej niewinności. Prawdę powiedziawszy, skontaktowano się ze mną w sprawie scenariusza Piratów z Karaibów 6... Byłem zdania, że te postacie powinny otrzymać odpowiednie pożegnanie. Seria filmów nie może ciągnąć się w nieskończoność i są sposoby, by zakończyć taką opowieść. Byłem przekonany, że te postacie zasłużyły na koniec w wielkim stylu. Zamierzałem kontynuować tę serię aż do końca.

Jak wspomina Depp, oskarżenia wystosowane przez Amber Heard nie musiały zostać udowodnione, żeby Disney zerwał z nim kontrakt, co jeszcze bardziej zszokowało aktora i zakończyło trwającą prawie 20 lat współpracę.

Co dalej z Piratami z Karaibów?

Jeśli zaś chodzi o losy Piratów z Karaibów 6, po zwolnieniu Deppa studio zamierzało skupić się na postaciach z Zemsty Salazara i granej przez Margot Robbie nowej bohaterce, która miałaby zastąpić Sparrowa. Warto dodać, że fani wciąż wyrażają silne poparcie dla Deppa, sprzeciwiając się sposobowi, w jaki potraktował go Disney – ponad 700 tys. podpisów widnieje obecnie pod stworzoną petycją, by przywrócić aktora do roli ikonicznego kapitana.

Niezależnie jednak od działań Disneya i akcji społeczności, Depp zdradził, że nie chce wracać do świata Piratów z Karaibów, co stawia przyszłe filmy z serii pod dużym znakiem zapytania.

Chcielibyście powrotu Deppa do roli Jacka Sparrowa w Piratach z Karaibów 6? A może jesteście bardziej zainteresowani rebootem serii z Margot Robbie?