Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2017, 11:56

autor: Adrian Werner

Gravel nową grą rajdową studia Milestone

Specjalizujący się w grach wyścigowych włoski zespół Milestone poinformował, że pracuje nad projektem Gravel. Pozwoli on na zabawę w rajdach terenowych rozgrywanych na dużych otwartych mapach, w różnych zakątkach świata.

Znane z takich serii jak RIDE, WRC czy MotoGP włoskie studio Milestone zapowiedziało swój następny projekt. Chyba nikogo nie zdziwi informacja, że będzie to kolejna gra wyścigowa. Tym razem autorzy postawili na rajdy terenowe i produkcja otrzymała tytuł Gravel. W planach są wersje na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera ma nastąpić latem tego roku.

GRAVEL W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Milestone
  2. Gatunek: gra wyścigowa
  3. Platformy: PC, PS4, XONE
  4. Data premiery: lato 2017 r.

Gra obracać się będzie wokół zawodów Offroad Masters, pozwalających na rywalizację w różnorodnych egzotycznych lokacjach na całym świecie. Podczas zabawy zwiedzimy m.in. lasy, dżungle, pokryte śniegiem góry, pustynie oraz plaże z wydmami. Mapy będą miały otwartą strukturę, pozwalając nam samodzielnie wybrać trasę do mety.

Pod względem realizmu Gravel ma sytuować się gdzieś pomiędzy symulatorem a zręcznościówką. Silnik fizyczny zadba o to, aby każdy samochód prowadził się inaczej, a różne typy nawierzchni mają zapewniać odmienne wrażenia. Jednocześnie sterowanie będzie stosunkowo łatwe do opanowania, tak aby każdy mógł szybko zacząć się dobrze bawić.

Gravel pozwoli na zabawę w czterech trybach. W Cross Country będziemy mogli swobodnie przemierzać lokacje lub rywalizować o to, kto pierwszy dojedzie do serii punktów na mapie. W Wild Rush udamy się do najbardziej niebezpiecznych miejscówek, gdzie podczas wyścigów nie będą obowiązywały żadne zasady. W Speed Cross zawody odbędą się na prawdziwych trasach, a w Stadium Circuit przeniesiemy się na zamknięte stadiony, pełne przeszkód i pozwalających na wysokie skoki ramp.

Gra powstaje na silniku Unreal Engine 4, a rozgrywkę urozmaici dynamiczny system pogody oraz cykl dnia i nocy. Autorzy szykują również liczne opcje sieciowe i społecznościowe. Offroad Masters będzie mieć formę wirtualnego telewizyjnego show, emitowanego przez kanał Gravel, w ramach którego gracze mają rywalizować o czołowe pozycje w rankingach.

  1. Oficjalna strona gry