Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2022, 07:39

Entropy Centre to intrygująca gra FPP z gadającą „spluwą”, która cofa czas

Zapowiedziano The Entropy Centre. To intrygująca i bardzo atrakcyjna gra logiczna z perspektywą FPP, w której zagadki będziemy rozwiązywali za pomocą urządzenia cofającego czas.

Jedną z najciekawszych produkcji zapowiedzianych w trakcie wirtualnego pokazu Future Games Show June 2022 okazała się pierwszoosobowa gra logiczna The Entropy Centre autorstwa studia Stubby Games.

  1. Gra zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.
  2. Premiera nastąpi w tym roku.
  3. Wersja pecetowa sprzedawana będzie na Steamie.

W The Entropy Centre obudzimy się we wnętrzu wielkiej stacji kosmicznej. Szybko odkryjemy, że Ziemia zamieniła się w czyste inferno i wiele wskazuje na to, że główna bohaterka, Aria, jest ostatnim człowiekiem. Na szczęście nie wszystko wydaje się stracone. Tytułowe Centrum Entropii stanowiło bowiem obiekt badawczy pracujący nad technologią cofania czasu. Za zadanie będziemy więc mieli wygenerowanie energii pozwalającej „przewinięcie” naszej planety wstecz, do czasów sprzed katastrofy.

Wydarzenia będziemy obserwowali z perspektywy FPP. Podczas zabawy zajmiemy się głównie rozwiązywaniem zagadek z pomocą gadżetu cofającego czas, wyglądem przypominającego nieco futurystyczny karabin. Na urządzeniu zainstalowano dysponującą dużym poczuciem humoru sztuczną inteligencję, która będzie nam służyła poradami. Zwiastun sugeruje, że nie zabraknie też sekwencji akcji.

Warto na koniec wspomnieć, że w serwisie Steam pojawiła się już karta The Entropy Centre, dzięki czemu poznaliśmy minimalne wymagania sprzętowe gry.

  1. The Entropy Centre na Steamie

The Entropy Centre – minimalne wymagania sprzętowe na PC

  1. Procesor: Intel Core i5-2300 / AMD FX-4350
  2. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 560 / AMD Radeon HD 6870
  3. Pamięć RAM: 4 GB
  4. Miejsce na dysku: 20 GB
  5. System operacyjny: Windows 10
E3 2021