Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2022, 18:01

Dying Light z darmowym next-genowym patchem na PS5; posiadacze XSX muszą poczekać

Dying Light otrzymało darmowe ulepszenie do next-genowej wersji. Przynajmniej na PlayStation 5, bo posiadacze Xboxów Series X i S muszą jeszcze trochę poczekać.

Rodzimy Techland nie zasypia gruszek w popiele – po dwóch DLC do Dying Light 2 deweloper wypuścił zapowiadany przed kilkoma miesiącami patch ulepszający pierwszą odsłonę cyklu do next-genowej wersji. Z jakiegoś powodu na razie jest on dostępny jedynie na PlayStation 5. Posiadacze Xboxów Series X i S muszą więc wykazać się jeszcze odrobiną cierpliwości – aktualizacja ma bowiem zostać udostępniona na ich konsolach za kilka dni.

Wydane niedawno Dying Light 2 nie jest grą idealną, ale zostało przyjęte dość ciepło. Co udało się Techlandowi najlepiej? Dowiecie się tego z naszych tekstów:

Next-genowa wersja Dying Light

Źródło: Twitter.

Wersja Dying Light dedykowana PS5 i XSX pozwala na zabawę w trzech trybach graficznych – wydajności, jakości oraz zbalansowanym. Wybór tego pierwszego ma zapewnić stałe 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 1080p, natomiast decydując się na drugi, możemy liczyć na obraz wyświetlany w 4K, koszem ograniczenia liczby fps do 30. Tryb pośredni ma zaś celować w 60 klatek i rozdzielczość 1440p.

Patch warto też (będzie) pobrać na PS4 Pro, XOne i XSS, gdyż ulepszy on oferowany na tych konsolach tryb wydajności tak, by zapewniał stałe 30 klatek na sekundę w rozdzielczości 1080p.