filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 marca 2022, 10:21

Disney Plus w Polsce. Znamy datę i cenę startu usługi

Disney Plus oficjalnie wchodzi do Polski. Wiemy, kiedy uruchomią platformę w naszym kraju i ile za nią zapłacimy.

W końcu dowiedzieliśmy się, kiedy Disney+ wystartuje w Polsce. Od premiery platformy minęły niemal trzy lata i rodzimi widzowie cały ten czas czekali na możliwość skorzystania z niej. Wkrótce ma to nastąpić.

Serwis Disneya stanie się dostępny w naszym kraju już 14 czerwca. Od tego dnia Polacy będą mogli założyć swoje konta i wykupić subskrypcję, by otrzymać dostęp do obszernej biblioteki popularnych tytułów.

Ile zapłacimy za Disney+?

Firma zdradziła również, ile zapłacimy za dostęp do platformy. Użytkownicy będą mieli do wyboru dwie opcje subskrypcji.

Tradycyjnie opłaty będzie można uiszczać co miesiąc. Wtedy wyniosą one 28,99 zł. Klienci mogą jednak zdecydować się także na opłatę roczną, która wynosi 289,90 zł.

Disney+ kupisz tutaj

Opłacając abonament otrzymacie możliwość oglądania filmów i seriali na czterech ekranach jednocześnie. Disney+ oferuje również wsparcie rozdzielczości 4K oraz Dolby Vision, Dolby Atmos i IMAX Enhanced.

Co obejrzymy na Disney+?

Trzonem oferty Disney+ są oczywiście produkcje oryginalne firmy. W serwisie znajdziemy również sekcje marek takich jak National Geographic, Star Wars, Marvel oraz Pixar.

Ciekawym elementem biblioteki platformy jest również Star. Jest to zbiór tytułów dla starszych widzów. Wśród nich znajdziemy dzieła wytwórni takich jak 20th Century Studios, FX i Searchlight.

Oczywiście nie oznacza to jednak, że polscy widzowie mogą liczyć na taką samą zawartość biblioteki, jak subskrybenci ze Stanów Zjednoczonych.

Najprawdopodobniej występować w niej będą pewne różnice wynikające z zawiłych umów podpisanych przez rozmaite platformy streamingowe.

Jak dokładnie wygląda lista tytułów dostępnych w serwisie, przekonamy się prawdopodobnie dopiero w momencie jego premiery na naszym rynku.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Na GRYOnline.pl opublikował masę newsów, nieco recenzji oraz trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl oraz pełni funkcję młodszego specjalisty SEO. Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu; później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na nieistniejący już portal filmowy. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów, o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej