Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2020, 16:45

Cyberpunk 2077 – auta bez szyb i detektory min

Studio CD Projekt RED podzieliło się konkretami na temat samochodów w grze Cyberpunk 2077. Oprócz bazowych modeli aut w Night City i na otaczających miasto Pustkowiach znajdziemy ich zmodyfikowane wersje odpowiadające różnorodnym potrzebom właścicieli.

W SKRÓCIE:
  1. W Cyberpunku 2077 znajdziemy około 29 bazowych modeli aut;
  2. poszczególne samochody będą występować w różnych wersjach;
  3. te będą się od siebie różnić pod względem wyglądu, prowadzenia i bezpieczeństwa.

Pod koniec czerwca studio CD Projekt RED potwierdziło, że w grze Cyberpunk 2077 nie otrzymamy możliwości samodzielnego tuningowania pojazdów. W zamian autorzy przygotowali szereg już zmodyfikowanych wersji wybranych samochodów, by w cyberpunkowym garażu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W najnowszym wydaniu „Official PlayStation Magazine” Paweł Mielniczuk, czyli dyrektor artystyczny ds. postaci i twardych powierzchni w CD Projekt RED, podzielił się szczegółami na temat tego, czego możemy spodziewać się po maszynach przygotowanych przez jego zespół (via AltChar).

Cyberpunk 2077 – auta bez szyb i detektory min - ilustracja #1
Mieszczuchy mogą sobie pozwolić na pozostawienie szyb w aucie. Na Pustkowiach taki luksus można jednak przypłacić życiem...

Cyberpunk 2077 – jaki świat, taki tuning samochodów

Zacznijmy od tego, że w grze znajdziemy około 29 podstawowych modeli samochodów. Poszczególne auta będą jednak występować w różnorodnych odmianach; te z kolei mają znacznie się od siebie różnić, w zależności od tego, kto wziął się za ich tuning.

Warto zaznaczyć, że różnorodność „czterech kółek” będzie dotyczyć zarówno ich wyglądu, jak i zachowania na drodze, a także ochrony dla kierowców. Przykładem mogą być maszyny należące do Nomadów, którzy instalują w nich detektory min, w porę wykrywające wybuchowe zagrożenia ukryte na Pustkowiach. Dodatkowo nie uświadczymy w nich szyb, gdyż jak mówi Mielniczuk, zainstalowano w nich „podczerwień i takie tam”. Owszem, bezpieczeństwo przede wszystkim, ale w jaki sposób siedzący w nich ludzie mogą nimi kierować? Jak mówi Mielniczuk, rozwiązaniem jest technologia „kryształowej kopuły”. Pod tym enigmatycznym określeniem kryje się nic innego jak imitujące szyby ekrany LCD, na których wyświetlany jest obraz; ich włączaniu ma towarzyszyć przyjemny dla oka i ucha efekt materializacji swego rodzaju wirtualnych okien.

Przypomnijmy, że 19 listopada 2020 roku Cyberpunk 2077 zadebiutuje na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One; gra trafi również na PlayStation 5 oraz Xboksa Series X. Nad Wisłą tytuł doczeka się pełnej lokalizacji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Cyberpunk 2077
  2. Grałem 4 godziny w Cyberpunka 2077 – to świetna gra, ale…
  3. Wszystko o Cyberpunk 2077

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku jest jego oczkiem w głowie, pojawia się również w Newsroomie, a także w dziale Publicystyki. Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy lata. Ukończył Kulturoznawstwo na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi własną firmę, biega, uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej