Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 marca 2022, 12:00

autor: Edyta Jastrzębska

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Prime Video w weekend 11-13 marca 2022 roku

W tym tygodniu na platformach streamingowych debiutuje nowy film z Ryanem Reynoldsem, a także takie kinowe hity, jak Diuna i Matrix Zmartwychwstania. Poza tym wracają lubiane produkcje z kolejnymi sezonami.

Wraz ze startem HBO Max w Polsce w ofercie platformy pojawiły się takie hity, jak Diuna i Matrix Zmartwychwstania – wreszcie dostępne dla widzów, którzy nie mieli okazji zobaczyć ich w kinach. Poza tym w tym tygodniu premierę ma nowy film z Ryanem Reynoldsem o podróżach w czasie i nowy sezon serialu o życiu pozagrobowym. Do bibliotek platform VoD została również dołączona szósta część cieszącego się popularnością serialu, którego akcja rozgrywa się w XVIII wieku oraz film o legendzie polskiego kina i estrady. Zobaczcie, co nowego można obejrzeć na Netflixie, HBO Max i Amazon Prime Video w weekend 11 – 13 marca 2022 roku.

Outlander: 6. sezon – Netflix

 1. Co to: szósty sezon serialu opowiadającego historię medyczki wojskowej z 1945 roku, która w tajemniczy sposób cofa się w czasie do 1743 r.
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 7 marca
 3. Rok premiery: 2014

W szóstym sezonie Claire i Jamie kontynuują walkę o bezpieczeństwo bliskich im osób, przechodząc przez liczne próby i mierząc się z udrękami życia w kolonialnej Ameryce. Budowanie domu w Nowym Świecie nie jest łatwym zadaniem. Fraserowie dążą do utrzymania pokoju i odnalezienia się w społeczeństwie, które nieświadomie zmierza ku rewolucji. Jeśli sezon czwarty tłumaczył, czym jest dom, a piąty, do czego można się posunąć, aby go ochronić, szósty bada, co dzieje się, gdy zapanują w nim dysharmonia i podziały między domownikami.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Outlander

Serial Outlander obejrzysz na Netflixie

Diuna (Dune) – HBO Max

 1. Co to: film na podstawie prozy Franka Herberta o tym samym tytule
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 8 marca
 3. Rok premiery: 2021

Mityczna i pełna emocji podróż bohatera. Diuna opowiada historię Paula Atrydy, błyskotliwego i utalentowanego młodego człowieka o wielkim, wykraczający poza jego pojęcie przeznaczeniu, które prowadzi go na najniebezpieczniejszą planetę w uniwersum, by mógł zadbać o przyszłość rodziny i swoich ludzi. Gdy złowrogie siły wywołują wojnę z powodu cennych zasobów planety, mogących uwolnić prawdziwy potencjał ludzkości, przetrwają tylko ci, którzy pokonają strach.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Diuna

Film Diuna obejrzysz na HBO Max

Bo we mnie jest seks – Netflix

 1. Co to: film biograficzny o legendzie polskiego kina i estrady – Kalinie Jędrusik
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 8 marca
 3. Rok premiery: 2021

Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zbierają się widzowie, aby obserwować zjawiskową aktorkę i piosenkarkę, Kalinę Jędrusik, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Oto pierwsza seksbomba PRL-u i polska Marylin Monroe. Pragnąca żyć na własnych zasadach Kalina, która nie chce wpisywać się w ówczesny model kobiety, spotyka się z dezaprobatą pruderyjnego społeczeństwa oraz niektórych wpływowych ludzi władzy. Oto historia naczelnej skandalistki PRL-u.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Bo we mnie jest seks

Film Bo we mnie jest seks obejrzysz na Netflixie

Matrix Zmartwychwstania (The Matrix Resurrections) – HBO Max

 1. Co to: powrót po latach do znanej marki; kontynuacja historii wybrańca Neo
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 8 marca
 3. Rok premiery: 2021

Wróć do świata dwóch rzeczywistości: codziennego życia i tej, która kryje się za nim. Aby odkryć, czy jego rzeczywistość jest konstruktem i aby naprawdę poznać samego siebie, pan Anderson ponownie będzie musiał podążyć za białym królikiem. Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss po latach wracają do ról Neo i Trinity.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Matrix Zmartwychwstania

Film Matrix Zmartwychwstania obejrzysz na HBO Max

Upload: 2. sezon – Amazon Prime Video

 1. Co to: serial, w którym człowiek może wybrać, jak będzie wyglądało jego życie pozagrobowe, przenosząc swoją świadomość do wirtualnego świata
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 11 marca
 3. Rok premiery: 2020

Nathan znajduje się na rozdrożu w swoim życiu (po śmierci)… Jego była dziewczyna Ingrid niespodziewanie przybywa do Lakeview z nadzieją, że to wzmocni ich relację, ale serce Nathana potajemnie należy do jego anioła z obsługi klienta, Nory. Tymczasem Nora jest poza zasięgiem, powiązana z antytechnologiczną grupą rebeliantów – The Ludds. Drugi sezon jest napakowany nowymi koncepcjami dla niedalekiej przyszłości, pośród których znajduje się najnowszy dziecięcy program w Lakeview – Prototykes, a także kolejnymi satyrycznymi wstawkami o postępie technologicznym.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Upload

Serial Upload obejrzysz na Amazon Prime Video

Projekt Adam (The Adam Project) – Netflix

 1. Co to: film o podróżach w czasie z Ryanem Reynoldsem w roli głównej
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 11 marca
 3. Rok premiery: 2022

Trzynastoletni Adam Reed, który wciąż opłakuje zmarłego w poprzednim roku ojca, znajduje w swoim garażu rannego pilota. Okazuje się, że tajemniczy mężczyzna jest jego starszą wersją z przyszłości, w której podróże w czasie dopiero raczkują. Poświęcił wszystko, aby dotrzeć na czas i wykonać tajną misję. Razem muszą udać się w przeszłość, znaleźć ojca, naprawić sytuację i ocalić świat. Pracując we trójkę z ojcem, zarówno młody, jak i dorosły Adam, mają okazję pogodzić się z jego stratą i uleczyć rany, które ich ukształtowały. A jakby ratowanie świata samo w sobie nie było trudne, to jeszcze dochodzi do tego problem, wynikający z tego, że Adamowie nie przepadają za sobą i muszą rozpracować, jak zacząć się dogadywać.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Projekt Adam

Film Projekt Adam obejrzysz na Netflixie

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa, od początku kariery związana z GRYOnline.pl. Zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach, a nawet grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

więcej