Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2013, 06:45

autor: Adrian Werner

Arena of Heroes - dzisiaj rusza otwarta beta turowego MOBA

Za kilka godzin wystartują otwarte beta testy gry Arena of Heroes. Ten nietypowy projekt bierze mechanizmy z gatunku MOBA i realizuje je w systemie turowym.

Dzięki otwartym beta testom każdy będzie mógł osobiście sprawdzić, czy system turowy w MOBA jest dobrym pomysłem. - Arena of Heroes - dzisiaj rusza otwarte beta turowego MOBA - wiadomość - 2013-03-29
Dzięki otwartym beta testom każdy będzie mógł osobiście sprawdzić, czy system turowy w MOBA jest dobrym pomysłem.

Coraz więcej studiów deweloperskich próbuje swoich sił w gatunku MOBA. Większość z nich podąża ścieżkami wytyczonymi przez moda Dota oraz League of Legends i co najwyżej dorzuca garstkę własnych rozwiązań. Od tej reguły są jednak wyjątki. Jednym z nich jest gra Arena of Heroes, która bierze typową dla tego gatunku mechanikę rozgrywki i przenosi ją do systemu turowego. Dzisiaj ruszą otwarte beta testy tego projektu, więc każdy będzie mógł osobiście sprawdzić jak ten nietypowy pomysł sprawdza się w akcji.

  1. Arena of Heroes – strona oficjalna
  2. Arena of Heroes – rejestracją na betę

Arena of Heroes powstaje z myślą o pecetach oraz iPadzie, ale weekendowe testy obejmą jedynie wersję komputerową. Otwarta beta wystartuje za kilka godzin i potrwa do poniedziałku rano. Warto dodać, że to dopiero pierwszy z wielu zaplanowanych testów.

Akcja toczy się w odległej przyszłości, na powierzchni zlokalizowanej w centrum galaktyki gigantycznej stalowej struktury pokrytej tysiącami wież. O tym, co znajduje się wewnątrz obiektu wiedzą tylko najwyżej postawieni członkowie Rady Halcyon. Na mocy ich rozkazu powołany zostaje korpus Strażników, w skład którego wchodzą najbardziej utalentowani przedstawiciele galaktycznych ras i to w nich wcielają się gracze. Poza chronieniem tajemniczej struktury, Strażnicy zajmują się również poszukiwaniem utalentowanych wojowników, których następie szkolą, aby za ich pomocą toczyć walki na Arenie. Zawody te z czasem stały się sposobem, w jaki imperia rozwiązują swoje waśnie oraz jednocześnie najpopularniejszym sportem w galaktyce – transmisje każdego meczu oglądają miliardy widzów.

W Arena of Heroes obejmujemy dowództwo nad oddziałem czterech bohaterów, których wystawiamy przeciwko innym graczom. Zadaniem każdej strony jest zniszczenie bazy rywala. Zgodnie z tradycjami MOBA wszystkie postacie posiadają unikalne uzbrojenie oraz spory wybór zdolności specjalnych. Ponadto każda baza regularnie wypuszcza słabe jednostki wspomagające, którymi steruje sztuczna inteligencja. Cała rozgrywka oparta została na systemie turowym. Jednocześnie każda strona otrzymuje ograniczony czas na wydanie swoich rozkazów. Za zwycięstwa nagradzani jesteśmy punktami, za które kupujemy nowych herosów oraz rozwijamy umiejętności już posiadanych. Gra umożliwia rozgrywki jeden na jednego oraz mecze między dwoma dwuosobowymi drużynami.

Wszystko to oparte zostało na modelu darmowym mikropłatnościami. Gra ukaże się w drugiej połowie tego roku. Co godne pochwały, wersje na PC oraz iPada mają być ze sobą kompatybilne, dzięki czemu użytkownicy obu platform będą mogli bawić się wspólnie.

Ostatnia aktualizacja: 2013-03-29

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Arena of Heroes

Arena of Heroes