Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2023, 06:55

autor: Adrian Werner

Polskie RPG akcji w klimacie Titan Questa opuszcza wczesny dostęp, ma datę premiery

Nasze rodzime studio Dark Point Games ujawniło datę premiery pełnej wersji gry Achilles: Legends Untold, czyli RPG-a akcji przypominającego nieco klasycznego Titan Questa.

Źródło fot. Dark Point Games
i

Wiemy wreszcie, kiedy ukaże się wersja 1.0 gry Achilles: Legends Untold, czyli zainspirowanego mitologią grecką RPG-a akcji od polskiego studia Dark Point Games.

 1. Achilles: Legends Untold opuści wczesny dostęp 2 listopada tego roku.
 2. Gra w fazie Early Access dostępna jest wyłącznie na PC, ale 2 listopada, wraz z premierą wersji 1.0 na pecetach, produkcja zawita także na konsole Xbox Series X, Xbox Series S i PlayStation 5.
 3. Początkowo planowano także wydania na PlayStation 4 i Xboksa One, ale o tych platformach nie ma żadnej wzmianki w nowym zwiastunie, który możecie obejrzeć poniżej. Sugeruje to, że wersje na stare konsole zostały skasowane.

Wersja 1.0 gry ma zaoferować wiele nowości.

 1. Istniejące lokacje zostaną rozszerzone.
 2. Otrzymamy finał całej historii oraz dodatkowe scenki przerywnikowe.
 3. Pojawią się także nowe zadania poboczne
 4. Nie zabraknie nieznanych wcześniej obszarów do eksploracji
 5. Zmierzymy się również z kolejnymi wrogami i bossami.
 6. Dodane zostaną osiągnięcia.
 7. Możemy także spodziewać się wielu nowych przedmiotów, w tym broni i tarcz.

Przypomnijmy, że gra Achilles: Legends Untold zadebiutowała we wczesnym dostępie w maju ubiegłego roku. Produkcja oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Tytuł można kupić w serwisach Steam oraz Epic Games Store. Obecnie cena wynosi 99,99 zł, ale wraz z premierą wersji 1.0 zostanie podniesiona.

Gra została przyjęta dosyć ciepło. Na Steamie wczesna wersja Achilles: Legends Untold ma 74% przychylnych recenzji, co serwis kategoryzuje jako „w większości pozytywny” odbiór produkcji.

 1. Achilles: Legends Untold na Steamie
 2. Oficjalna strona gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej