filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 kwietnia 2024, 10:30

autor: Pamela Jakiel

2. sezon Tulsa King z Sylvestrem Stallone’em powstaje. Znamy przybliżoną datę premiery nowych odcinków

Tulsa King wkrótce powróci z drugim sezonem. Rozpoczęto produkcję nowych epizodów serialu kryminalnego, którego gwiazdą pozostaje Sylvester Stallone, a reżyserem i producentem wykonawczym będzie Craig Zisk.

Źródło fot. Tulsa King, Taylor Sheridan, Paramount, 2022
i

Tulsa King, gangsterska produkcja z Sylvestrem Stallone’em, wkrótce powróci z nowym sezonem. Kolejne odcinki drugiej najpopularniejszej serii Paramount+ (zaraz po 1923) zadebiutują w streamingu jesienią 2024 roku. Reżyserem i producentem wykonawczym nadchodzącej odsłony serialu, którego twórcą jest Taylor Sheridan, został Craig Zisk (Halo, Trawka, For All Mankind).

Jak donosi portal Deadline, właśnie rozpoczęto produkcję nowych epizodów, a zdjęcia powstaną w Oklahomie i Atlancie. Scenarzystą drugiej serii jest Terence Winter, który był showrunnerem pierwszej odsłony. Taylor Sheridan powróci jako producent wykonawczy, a oprócz niego za tytuł odpowiedzialni będą Sylvester Stallone, David C. Glasser, Ron Burkle, Bob Yari oraz David Hutkin.

Przypomnijmy, że fabuła skupia się na granym przez Stallone’a nowojorskim mafiozie, który wychodzi z więzienia. Dwight „Generał” Manfredi zostaje zesłany przez swojego szefa do Tulsy w Oklahomie, aby rozszerzyć działalność. Bohater powoli tworzy własną ekipę, zakładając przestępcze imperium w nowym miejscu.

Do obsady, oprócz Stallone’a, należą Annabella Sciorra, Tatiana Zappardino, Andrea Savage, Martin Starr, Max Casella, Domenick Lombardozzi, Vincent Piazza, Jay Will oraz Dana Delany.

Nowe odcinki serii Tulsa King zadebiutują w dostępnym w Polsce serwisie SkyShowtime, w którym możemy znaleźć inne produkcje Taylora Sheridana, m.in. Yellowstone, 1923 czy Special Ops: Lioness.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej