Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Alone in the Dark

Studio twórców Test Drive Unlimited zostało oficjalnie zamknięte

Ender, 12 kwietnia 2013, 17:50

Studio Eden Games zostało już formalnie zlikwidowane przez firmę Atari. Deweloper odpowiadał za produkcję dwóch odsłon Test Drive Unlimited, serii V-Rally oraz gier Need for Speed: Porsche Unleashed i Alone in the Dark z 2008 roku.

Nowe tanie gry od CD Projektu (Juiced 2, Guild Wars: EotN, Rome: Total War)

Hed, 18 września 2009, 08:14

CD Projekt wprowadza dzisiaj do sprzedaży kilka tanich i ciekawych gier. Pierwszą propozycją jest Juiced 2: Hot Import Nights, czyli udane wyścigi, które kupimy już za niecałe 25 zł w serii eXtra Klasyka. Tymczasem w Platynowej Kolekcji ukaże się dodatek do Guild Warsa - Eye of the North. Kolejne produkcje, w tym Rome: Total War, zostaną wydane pod szyldem TOPSELLER.

Premiery gier w Polsce (19-25 stycznia)

Vercetti, 26 stycznia 2009, 07:18

Całkowicie polska edycja Age of Conan, debiutanckie przygody… Misia Uszatka i sequel udanego Skate’a - to główne propozycje, jakimi uraczyli nas w ubiegłym tygodniu rodzimi dystrybutorzy gier. Łącznie na naszym rynku ukazało się pięć nowości, a plany wydawnicze firm z krajowego podwórka wzbogaciły się o cztery nadchodzące tytuły.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (31 października 2008)

Jiker, 31 października 2008, 10:36

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: demonstracja Alone in the Dark: Inferno, zakupy 1C Company, nowy kontroler dla PlayStation 3, debiut strategicznego MMO Altantica Online, dodatki do LittleBigPlanet. Zapraszamy do lektury.

Alone in the Dark na PS3 ma nową nazwę

Hed, 12 października 2008, 10:35

Decyzją twórców wersja Alone in the Dark na konsolę PlayStation 3, nad którą prace ciągle trwają, otrzyma nową nazwę - Alone in the Dark: Inferno. Ma to prawdopodobnie podkreślić odmienny charakter tej edycji. Wcześniej, wobec umiarkowanych recenzji jakie gra zebrała (na Xboksa 360, Wii i pecety), zapowiedziano wprowadzenie wielu zmian przed wydaniem jej na platformę Sony.

Poprawki w Alone in the Dark w wersji Xbox 360 uzależnione od edycji PS3

Jiker, 14 września 2008, 21:13

Emile Morel, projektantka pracująca w firmie Eden Studios, oświadczyła, że studio ma problemy z przygotowaniem łatki do Alone in the Dark w wersji na konsolę Xbox 360, mającej wprowadzić do niej zmiany uwzględnione w edycji dla PlayStation 3. Ponadto jej wydanie może być uzależnione od ewentualnego sukcesu tej drugiej.

Szczegóły dotyczące zmian w Alone in the Dark na PlayStation 3

Hed, 6 września 2008, 12:42

Znamy szczegóły zmian jakie zostaną wprowadzone do wersji tej gry na konsolę firmy Sony. Możemy więc przekonać się, na razie tylko w teorii, które elementy zostaną udoskonalone i ulepszone. Niestety, edycja na inne platformy (PC, Xbox 360, Wii) wymagała wielu poprawek, co między innymi zadecydowało o dość kiepskich ocenach w branżowej prasie.

Alone in the Dark na sterydach w wersji na PlayStation 3

Przemysław Zamęcki, 10 sierpnia 2008, 15:26

W listopadzie również posiadacze PlayStation 3 będą w końcu mogli zwiedzić Central Park i jego okolice w grze Alone in the Dark. Czy jednak warto czekać na grę niemal pół roku dłużej od innych? W dodatku taką, która wywołuje skrajnie różne emocje poprzez swój, nie do końca przemyślany interfejs użytkownika?

Atari ustaliło termin premiery Alone in the Dark w wersji dla PlayStation 3

Przemysław Zamęcki, 26 lipca 2008, 08:58

Premiera Alone in the Dark już za nami. Przynajmniej w wersjach na PlayStation 2, Wii, Xboksa 360 i pecety. A co z wersją przeznaczoną dla najnowszego dziecka Sony?

Poradnik: Alone in the Dark

Redakcja GRYOnline.pl, 4 lipca 2008, 18:11

„Witaj w nieoficjalnym poradniku do gry „Alone in the Dark”. Tekst ten składa się w całości z bardzo dokładnego opisu przejścia tej stosunkowo wymagającej produkcji. Zawarto tu szczegółowe omówienie wszystkich ośmiu rozdziałów gry. ”

Premiery gier w Polsce (23-29 czerwca)

Vercetti, 30 czerwca 2008, 15:50

W ubiegłym tygodniu na polskim rynku ukazało się aż 11 tytułów, spośród których największe kontrowersje wzbudziła z pewnością kolejne odsłona przygód Edwarda Carnby’ego, gra Alone in the Dark.

Polska premiera Alone in the Dark

Vercetti, 26 czerwca 2008, 19:00

W atmosferze kontrowersji i skrajnych opinii na polski rynek wkracza dziś najmłodsze dziecko grupy Eden Studios, gra Alone in the Dark. Survival horror z Edwardem Carnbym w roli głównej dystrybuowany jest przez firmę CD Projekt, a jego cena – w zależności od platformy – wynosi albo 99,90 zł, albo 179,90 zł.

Alone in the Dark według IGN. Jest bardzo źle

Przemysław Zamęcki, 25 czerwca 2008, 09:29

Alone in the Dark miał być jednym z najciekawszych tytułów tego roku. Kontynuacją wspaniałej serii, która ma swoje stałe miejsce w sercach wielu graczy. Niestety, pierwsze opinie i zachowanie Atari, które opisywaliśmy przed kilkoma dniami dały nam sporo do myślenia. Recenzji wersji na Xboksa 360 zaprezentowana przez serwis IGN nie poprawia tej sytuacji.

Wersja demo Alone in the Dark dla Xboxa 360 już niedługo

vampire, 23 czerwca 2008, 12:54

Posiadacze Xboxów 360, których przestraszyły nieco kiepskie noty najnowszego survival horroru, Alone in the Dark, już niedługo będą mogli zagrać w wersję demonstracyjną i samemu przekonać się, czy warto w grę zainwestować. Według informacji firmy Atari demo zostało już ukończone i powinno być dostępne do pobrania za pośrednictwem usługi Xbox Live Marketplace w ciągu najbliższych tygodni.

Historia Alone in the Dark. Część trzecia - Central Park

Przemysław Zamęcki, 21 czerwca 2008, 18:58

Nowojorczycy z pewnością nieraz zastanawiali się w jaki sposób, w wielomilionowym, wybetonowanym mieście, uchowała się grubo ponad trzystuhektarowa enklawa zieleni. I to na dodatek położona w samym sercu Manhattanu, chyba najbardziej znanej dzielnicy miasta. Alone in the Dark spróbuje odpowiedzieć na to pytanie wersją z dreszczykiem, my jednak przez chwilę przyjrzyjmy się faktom.

Kontrowersje wokół pierwszych recenzji Alone in the Dark

Przemysław Zamęcki, 21 czerwca 2008, 10:25

Najnowsza część serii Alone in the Dark zbiera jak dotąd bardzo rozmaite oceny. Zdarzają się również noty bardzo słabe, rzędu 3/10 czy 4/10. Tymczasem koncern Atari, będący wydawcą nowej produkcji studia Eden Games, oskarża niektóre serwisy internetowe, że te przy zapoznawaniu się z grą korzystały z nielegalnie zdobytych kopii.

Dziś premiera Alone in the Dark. Wymagana aktywacja przez Sieć!

Przemysław Zamęcki, 20 czerwca 2008, 12:11

Dziś światowa premiera piątej części Alone in the Dark. Serii, która stała się prekursorem wśród wszelkich survival horrorów i wzorem do naśladowania dla najwybitniejszych przedstawicieli tego gatunku: Resident Evil i Silent Hill.

Historia Alone in the Dark. Część druga - Wyspa doktora Mortona

Przemysław Zamęcki, 19 czerwca 2008, 15:03

Sześć lat to szmat czasu. W branży gier to wręcz przepaść. Ale właśnie tyle czasu musiało minąć pomiędzy trzecią a czwartą częścią przygód Edwarda Carnby’ego. Seria, która stała się prekursorem trójwymiarowych przygodówek z dreszczykiem i survival horrorów miała teraz tabun konkurentów i naśladowców.

Historia Alone in the Dark. Część pierwsza - Jakiś potwór tu nadchodzi

Przemysław Zamęcki, 18 czerwca 2008, 14:44

Kiedy w 1992 roku na rynku ukazała się pierwsza część Alone in the Dark, światek graczy komputerowych oniemiał z wrażenia. Trójwymiarowe postacie poruszające się po prerenderowanych lokacjach były w owych czasach czymś absolutnie nowatorskim w gatunku gier przygodowych. Zmieniające się ujęcia ze statycznych kamer sprawiały wrażenie uczestnictwa w widowisku filmowym. Ale elementem, który wywoływał najwięcej emocji był utrzymany w gotyckim stylu klimat opowieści. W każdym kącie czaiło się jeżące włosy na karku zło, potęgowane przez świetne udźwiękowienie. A wszystko to na czterech trzy i pół calowych dyskietkach HD.

Alone in the Dark gotowe!

Vercetti, 9 czerwca 2008, 12:35

Edward Carnby jest już gotowy, by rozpocząć śledztwo w nowojorskim Central Parku. Zgodnie z informacjami, jakie podał dzisiaj koncern Atari, survival horror Alone in the Dark z paranormalnym detektywem w roli głównej otrzymał właśnie adnotację „gold”, co oznacza, że grupa Eden Studios sfinalizowała jego produkcję i po wizycie w tłoczni gra trafi do europejskich sklepów.

Nadchodzą dema Alone in the Dark oraz Fracture

Filip „fsm” Grabski, 30 maja 2008, 09:36

Oczekujący premier tych dwóch świetnie zapowiadających się gier, będą mogli przetestować konsolowe wersje demonstracyjne jeszcze przed debiutem rynkowym tytułów.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (28 maja 2008)

Jiker, 28 maja 2008, 10:30

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: nowe mapki do Army of Two, debiut konsolowego Enemy Territory: Quake Wars, konkurs Alone in the Dark, aktualizacja Xbox Live Arcade, start długo oczekiwanej GT Academy. Życzymy miłej lektury.

Ile czasu zajmie ukończenie Alone in the Dark?

Przemysław Zamęcki, 26 maja 2008, 12:54

Ile powinna trwać idealna gra? Oczywiście tyle, aby nie zdążyć nas znudzić. Ostatnimi czasy długość rozgrywki w większości tytułów przystępnych dla nieco szerszego grona graczy oscyluje w granicach 8-12 godzin. Co prawda Alone in the Dark ma być nieco dłuższy, ale i tak doskonale wpisuje się w tę tendencję.

Alone in the Dark będzie jedną z ostatnich gier single-player wydanych przez Atari

vampire, 23 maja 2008, 18:20

Jak się okazuje, Alone in the Dark będzie jedną z ostatnich tradycyjnych gier single-player wydanych przez Atari. Możemy o tym przeczytać w wywiadzie udzielonym przez prezesa koncernu Infogames (będącego w posiadaniu wspomnianej firmy), Phila Harrisona, dla serwisu Gamasutra. W przyszłości Atari ma odejść od tego typu produkcji na rzecz społecznościowych gier on-line.

Jutro zadebiutuje w sklepach ścieżka dźwiękowa do gry Alone in the Dark

Przemysław Zamęcki, 23 maja 2008, 07:47

Firmy Atari Inteactive i MILAN RECORDS zapowiedziały na 24 maja premierę ścieżki dźwiękowej skomponowanej na potrzeby gry Alone in the Dark.