Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Alone in the Dark (2008)

Studio twórców Test Drive Unlimited zostało oficjalnie zamknięte

Ender, 12 kwietnia 2013, 17:50

Studio Eden Games zostało już formalnie zlikwidowane przez firmę Atari. Deweloper odpowiadał za produkcję dwóch odsłon Test Drive Unlimited, serii V-Rally oraz gier Need for Speed: Porsche Unleashed i Alone in the Dark z 2008 roku.

Nowe tanie gry od CD Projektu (Juiced 2, Guild Wars: EotN, Rome: Total War)

Hed, 18 września 2009, 08:14

CD Projekt wprowadza dzisiaj do sprzedaży kilka tanich i ciekawych gier. Pierwszą propozycją jest Juiced 2: Hot Import Nights, czyli udane wyścigi, które kupimy już za niecałe 25 zł w serii eXtra Klasyka. Tymczasem w Platynowej Kolekcji ukaże się dodatek do Guild Warsa - Eye of the North. Kolejne produkcje, w tym Rome: Total War, zostaną wydane pod szyldem TOPSELLER.

Premiery gier w Polsce (19-25 stycznia)

Vercetti, 26 stycznia 2009, 07:18

Całkowicie polska edycja Age of Conan, debiutanckie przygody… Misia Uszatka i sequel udanego Skate’a - to główne propozycje, jakimi uraczyli nas w ubiegłym tygodniu rodzimi dystrybutorzy gier. Łącznie na naszym rynku ukazało się pięć nowości, a plany wydawnicze firm z krajowego podwórka wzbogaciły się o cztery nadchodzące tytuły.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (31 października 2008)

Jiker, 31 października 2008, 10:36

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: demonstracja Alone in the Dark: Inferno, zakupy 1C Company, nowy kontroler dla PlayStation 3, debiut strategicznego MMO Altantica Online, dodatki do LittleBigPlanet. Zapraszamy do lektury.

Alone in the Dark na PS3 ma nową nazwę

Hed, 12 października 2008, 10:35

Decyzją twórców wersja Alone in the Dark na konsolę PlayStation 3, nad którą prace ciągle trwają, otrzyma nową nazwę - Alone in the Dark: Inferno. Ma to prawdopodobnie podkreślić odmienny charakter tej edycji. Wcześniej, wobec umiarkowanych recenzji jakie gra zebrała (na Xboksa 360, Wii i pecety), zapowiedziano wprowadzenie wielu zmian przed wydaniem jej na platformę Sony.

Poprawki w Alone in the Dark w wersji Xbox 360 uzależnione od edycji PS3

Jiker, 14 września 2008, 21:13

Emile Morel, projektantka pracująca w firmie Eden Studios, oświadczyła, że studio ma problemy z przygotowaniem łatki do Alone in the Dark w wersji na konsolę Xbox 360, mającej wprowadzić do niej zmiany uwzględnione w edycji dla PlayStation 3. Ponadto jej wydanie może być uzależnione od ewentualnego sukcesu tej drugiej.

Szczegóły dotyczące zmian w Alone in the Dark na PlayStation 3

Hed, 6 września 2008, 12:42

Znamy szczegóły zmian jakie zostaną wprowadzone do wersji tej gry na konsolę firmy Sony. Możemy więc przekonać się, na razie tylko w teorii, które elementy zostaną udoskonalone i ulepszone. Niestety, edycja na inne platformy (PC, Xbox 360, Wii) wymagała wielu poprawek, co między innymi zadecydowało o dość kiepskich ocenach w branżowej prasie.

Alone in the Dark na sterydach w wersji na PlayStation 3

Przemysław Zamęcki, 10 sierpnia 2008, 15:26

W listopadzie również posiadacze PlayStation 3 będą w końcu mogli zwiedzić Central Park i jego okolice w grze Alone in the Dark. Czy jednak warto czekać na grę niemal pół roku dłużej od innych? W dodatku taką, która wywołuje skrajnie różne emocje poprzez swój, nie do końca przemyślany interfejs użytkownika?

Atari ustaliło termin premiery Alone in the Dark w wersji dla PlayStation 3

Przemysław Zamęcki, 26 lipca 2008, 08:58

Premiera Alone in the Dark już za nami. Przynajmniej w wersjach na PlayStation 2, Wii, Xboksa 360 i pecety. A co z wersją przeznaczoną dla najnowszego dziecka Sony?

Poradnik: Alone in the Dark

Redakcja GRYOnline.pl, 4 lipca 2008, 18:11

„Witaj w nieoficjalnym poradniku do gry „Alone in the Dark”. Tekst ten składa się w całości z bardzo dokładnego opisu przejścia tej stosunkowo wymagającej produkcji. Zawarto tu szczegółowe omówienie wszystkich ośmiu rozdziałów gry. ”

Premiery gier w Polsce (23-29 czerwca)

Vercetti, 30 czerwca 2008, 15:50

W ubiegłym tygodniu na polskim rynku ukazało się aż 11 tytułów, spośród których największe kontrowersje wzbudziła z pewnością kolejne odsłona przygód Edwarda Carnby’ego, gra Alone in the Dark.

Polska premiera Alone in the Dark

Vercetti, 26 czerwca 2008, 19:00

W atmosferze kontrowersji i skrajnych opinii na polski rynek wkracza dziś najmłodsze dziecko grupy Eden Studios, gra Alone in the Dark. Survival horror z Edwardem Carnbym w roli głównej dystrybuowany jest przez firmę CD Projekt, a jego cena – w zależności od platformy – wynosi albo 99,90 zł, albo 179,90 zł.

Alone in the Dark według IGN. Jest bardzo źle

Przemysław Zamęcki, 25 czerwca 2008, 09:29

Alone in the Dark miał być jednym z najciekawszych tytułów tego roku. Kontynuacją wspaniałej serii, która ma swoje stałe miejsce w sercach wielu graczy. Niestety, pierwsze opinie i zachowanie Atari, które opisywaliśmy przed kilkoma dniami dały nam sporo do myślenia. Recenzji wersji na Xboksa 360 zaprezentowana przez serwis IGN nie poprawia tej sytuacji.

Wersja demo Alone in the Dark dla Xboxa 360 już niedługo

vampire, 23 czerwca 2008, 12:54

Posiadacze Xboxów 360, których przestraszyły nieco kiepskie noty najnowszego survival horroru, Alone in the Dark, już niedługo będą mogli zagrać w wersję demonstracyjną i samemu przekonać się, czy warto w grę zainwestować. Według informacji firmy Atari demo zostało już ukończone i powinno być dostępne do pobrania za pośrednictwem usługi Xbox Live Marketplace w ciągu najbliższych tygodni.

Historia Alone in the Dark. Część trzecia - Central Park

Przemysław Zamęcki, 21 czerwca 2008, 18:58

Nowojorczycy z pewnością nieraz zastanawiali się w jaki sposób, w wielomilionowym, wybetonowanym mieście, uchowała się grubo ponad trzystuhektarowa enklawa zieleni. I to na dodatek położona w samym sercu Manhattanu, chyba najbardziej znanej dzielnicy miasta. Alone in the Dark spróbuje odpowiedzieć na to pytanie wersją z dreszczykiem, my jednak przez chwilę przyjrzyjmy się faktom.

Kontrowersje wokół pierwszych recenzji Alone in the Dark

Przemysław Zamęcki, 21 czerwca 2008, 10:25

Najnowsza część serii Alone in the Dark zbiera jak dotąd bardzo rozmaite oceny. Zdarzają się również noty bardzo słabe, rzędu 3/10 czy 4/10. Tymczasem koncern Atari, będący wydawcą nowej produkcji studia Eden Games, oskarża niektóre serwisy internetowe, że te przy zapoznawaniu się z grą korzystały z nielegalnie zdobytych kopii.

Dziś premiera Alone in the Dark. Wymagana aktywacja przez Sieć!

Przemysław Zamęcki, 20 czerwca 2008, 12:11

Dziś światowa premiera piątej części Alone in the Dark. Serii, która stała się prekursorem wśród wszelkich survival horrorów i wzorem do naśladowania dla najwybitniejszych przedstawicieli tego gatunku: Resident Evil i Silent Hill.

Historia Alone in the Dark. Część druga - Wyspa doktora Mortona

Przemysław Zamęcki, 19 czerwca 2008, 15:03

Sześć lat to szmat czasu. W branży gier to wręcz przepaść. Ale właśnie tyle czasu musiało minąć pomiędzy trzecią a czwartą częścią przygód Edwarda Carnby’ego. Seria, która stała się prekursorem trójwymiarowych przygodówek z dreszczykiem i survival horrorów miała teraz tabun konkurentów i naśladowców.

Historia Alone in the Dark. Część pierwsza - Jakiś potwór tu nadchodzi

Przemysław Zamęcki, 18 czerwca 2008, 14:44

Kiedy w 1992 roku na rynku ukazała się pierwsza część Alone in the Dark, światek graczy komputerowych oniemiał z wrażenia. Trójwymiarowe postacie poruszające się po prerenderowanych lokacjach były w owych czasach czymś absolutnie nowatorskim w gatunku gier przygodowych. Zmieniające się ujęcia ze statycznych kamer sprawiały wrażenie uczestnictwa w widowisku filmowym. Ale elementem, który wywoływał najwięcej emocji był utrzymany w gotyckim stylu klimat opowieści. W każdym kącie czaiło się jeżące włosy na karku zło, potęgowane przez świetne udźwiękowienie. A wszystko to na czterech trzy i pół calowych dyskietkach HD.

Alone in the Dark gotowe!

Vercetti, 9 czerwca 2008, 12:35

Edward Carnby jest już gotowy, by rozpocząć śledztwo w nowojorskim Central Parku. Zgodnie z informacjami, jakie podał dzisiaj koncern Atari, survival horror Alone in the Dark z paranormalnym detektywem w roli głównej otrzymał właśnie adnotację „gold”, co oznacza, że grupa Eden Studios sfinalizowała jego produkcję i po wizycie w tłoczni gra trafi do europejskich sklepów.

Nadchodzą dema Alone in the Dark oraz Fracture

fsm, 30 maja 2008, 09:36

Oczekujący premier tych dwóch świetnie zapowiadających się gier, będą mogli przetestować konsolowe wersje demonstracyjne jeszcze przed debiutem rynkowym tytułów.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (28 maja 2008)

Jiker, 28 maja 2008, 10:30

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: nowe mapki do Army of Two, debiut konsolowego Enemy Territory: Quake Wars, konkurs Alone in the Dark, aktualizacja Xbox Live Arcade, start długo oczekiwanej GT Academy. Życzymy miłej lektury.

Ile czasu zajmie ukończenie Alone in the Dark?

Przemysław Zamęcki, 26 maja 2008, 12:54

Ile powinna trwać idealna gra? Oczywiście tyle, aby nie zdążyć nas znudzić. Ostatnimi czasy długość rozgrywki w większości tytułów przystępnych dla nieco szerszego grona graczy oscyluje w granicach 8-12 godzin. Co prawda Alone in the Dark ma być nieco dłuższy, ale i tak doskonale wpisuje się w tę tendencję.

Alone in the Dark będzie jedną z ostatnich gier single-player wydanych przez Atari

vampire, 23 maja 2008, 18:20

Jak się okazuje, Alone in the Dark będzie jedną z ostatnich tradycyjnych gier single-player wydanych przez Atari. Możemy o tym przeczytać w wywiadzie udzielonym przez prezesa koncernu Infogames (będącego w posiadaniu wspomnianej firmy), Phila Harrisona, dla serwisu Gamasutra. W przyszłości Atari ma odejść od tego typu produkcji na rzecz społecznościowych gier on-line.

Jutro zadebiutuje w sklepach ścieżka dźwiękowa do gry Alone in the Dark

Przemysław Zamęcki, 23 maja 2008, 07:47

Firmy Atari Inteactive i MILAN RECORDS zapowiedziały na 24 maja premierę ścieżki dźwiękowej skomponowanej na potrzeby gry Alone in the Dark.

Alone in the Dark w wersji na PS3 zadebiutuje dopiero jesienią

Jiker, 16 kwietnia 2008, 12:48

Atari poinformowało w rozmowie z redakcją niemieckiego wydania serwisu Eurogamer, że światowa premiera Alone in the Dark w wersji na konsolę PlayStation 3 odbędzie się jesienią bieżącego roku.

Demo Alone in the Dark w okolicach premiery gry

fsm, 15 kwietnia 2008, 09:23

Oczekiwana od dawna kolejna część słynnej serii doczeka się wersji demonstracyjnej na Xboxie 360. Ma ona zostać udostępniona w okolicach premiery Alone in the Dark.

Infogrames oczekuje wysokiej sprzedaży Alone in the Dark

Przemysław Zamęcki, 12 kwietnia 2008, 16:05

Alone in the Dark dla wielu osób jest synonimem solidnego, choć nie zawsze do końca udanego horroru. Po siedmiu latach od premiery poprzedniej części zatytułowanej The New Nightmare, będziemy mieli okazję znowu wcielić się w człowieka, który się śmierci nie kłania, czyli detektywa zajmującego się paranormalnymi sprawami, Edwarda Carnby’ego.

Fotograficzny konkurs Alone in the Dark

Przemysław Zamęcki, 9 kwietnia 2008, 14:11

W związku ze zbliżającą się (choć ciągle opóźnianą) premierą gry Alone in the Dark, jej wydawca, firma Atari, postanowił zorganizować bardzo ciekawy i trzeba przyznać, dość niecodzienny konkurs o nazwie Sinister Sightings.

Premiera Alone in the Dark ponownie przesunięta

Przemysław Zamęcki, 3 kwietnia 2008, 12:06

Na kolejną część Alone in the Dark fani czekają już prawie siedem lat. Niestety, poczekają jeszcze miesiąc dłużej, bo jak podaje serwis Eurogamer Atari, wydawca gry, po raz kolejny zdecydowało się na przesunięcie premiery.

Alone in the Dark doczeka się Edycji Kolekcjonerskiej

Jiker, 3 marca 2008, 13:58

Alone in the Dark zapowiada się co najmniej bardzo dobrze. Spore wrażenie wywierają na nas w szczególności fizyka i poziom interakcji z otoczeniem (polecamy Wam prezentacje #1, #2 zamieszczone na łamach GOL Video). Okazuje się, że posiadacze pecetów oraz konsol Xbox 360 i Wii doczekali się kolejnego argumentu, mogącego wpłynąć na decyzję o zakupie najnowszych przygód Edwarda Carnby’ego.

Atari oficjalnie potwierdza - Alone in the Dark w maju

Przemysław Zamęcki, 17 stycznia 2008, 17:38

W ciągu kilkunastu ostatnich dni byliśmy świadkami małego zamieszania wokół rzeczywistej daty premiery piątej odsłony gry Alone In the Dark. Doszło do tego, że koncern Atari będący wydawcą gry, musiał nawet stanowczo zareagować i dementować pogłoski informujące o znacznym opóźnieniu debiutu programu.

Atari dementuje plotkę o wrześniowej premierze gry Alone in the Dark

Krystian Smoszna, 13 stycznia 2008, 17:46

Brytyjski oddział koncernu Atari stanowczo zaprzeczył informacjom o opóźnieniu premiery nowej gry z serii Alone in the Dark. Fani przygód Edwarda Carnby’ego mogą zatem odetchnąć z ulgą – wszystko wskazuje na to produkt ujrzy światło dzienne w zapowiadanym wcześniej terminie.

Alone in the Dark dopiero we wrześniu?

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2008, 15:22

Wygląda na to, że firmie Atari nie uda się dotrzymać słowa i wydać gry Alone in the Dark w zapowiadanym wcześniej terminie. Zdaniem magazynu Games for Windows produkt firmy Eden Games ujrzy światło dzienne dopiero we wrześniu bieżącego roku.

Alone in the Dark ma nową stronę internetową

Krystian Smoszna, 10 stycznia 2008, 11:46

Oficjalna strona internetowa gry Alone in the Dark została przebudowana, o czym wczoraj powiadomił nas koncern Atari. Fani oczekujący z niecierpliwością premiery tego programu, znajdą na łamach wspomnianej wyżej witryny zdecydowanie więcej informacji niż do tej pory.

Kilka szczegółów dotyczących najnowszej odsłony serii Alone in the Dark

Przemysław Zamęcki, 3 stycznia 2008, 10:44

Niemiecki magazyn PC Gamer opublikował na swoich łamach dość obszerne materiały dotyczące najnowszej, piątej już odsłony serii Alone in the Dark. Oto garść najważniejszych informacji:

Alone In the Dark zmienia tytuł

Przemysław Zamęcki, 26 listopada 2007, 09:20

Choć europejska centrala Atari twierdzi, że z firmą nie dzieje się nic specjalnego, a chwilowe trudności spowodowane są jedynie restrukturyzacją w amerykańskiej filii, to wydaje się, że wraz z kłopotami finansowymi koncernu w parze idzie nieporadność oddziału PR.

Alone in the Dark oficjalnie na PS2 oraz Wii

Misiek, 14 listopada 2007, 10:56

Alone in the Dark: Near Death Investigation to długo oczekiwany survival-horror, który do tej pory zapowiadany był oficjalnie jedynie na PlayStation 3, Xboxa 360 i PC. Teraz możemy już z całą pewnością potwierdzić, że gra trafi także na PS2 oraz Wii.

Alone in the Dark na PlayStation 3 - nie ma mowy o opóźnieniu

Krystian Smoszna, 7 września 2007, 08:01

Mianem nieporozumienia określiła firma Atari informację o opóźnieniu premiery gry Alone in the Dark w wersji na konsolę PlayStation 3. Przedwczoraj wspominaliśmy, że użytkownicy urządzenia produkowanego przez koncern Sony Corporation będą musieli długo czekać na przygody Edwarda Carnby’ego. Dziś wiemy już, że nie jest to prawda.

Alone in the Dark na PlayStation 3 zalicza opóźnienie

Krystian Smoszna, 5 września 2007, 12:06

Użytkownicy „blaszaków” oraz konsol Xbox 360 jako pierwsi zagrają w przygotowywaną przez studio Eden Games grę Alone in the Dark – oznajmił dziś serwis Eurogamer. Edycja na konsolę PlayStation 3 zostanie wydana w późniejszym terminie.

GOL na GC 2007: Alone in the Dark

Krzysztof Gonciarz, 26 sierpnia 2007, 01:26

Piąty Alone in the Dark coś nie może się doczekać przyjścia na świat. Drugi rok z rzędu zjawiłem się na organizowanej przy okazji GC prezentacji tej gry, prowadzonej przez hinduskiej urody panią producent, Nour Polloni.

We wrześniu reżyserska wersja filmu Alone in the Dark

Metatron, 7 sierpnia 2007, 15:47

Wyreżyserowany przez „ulubionego” filmowego twórcę graczy Uwe Bolla film Alone in the Dark ukazał się w styczniu 2005 roku. Z miejsca został uznany za jedną z najgorszych ekranizacji gier w historii. Nie zraziło to jednak reżysera ani wytwórni Lonshgate Home Entertainment, która postanowiła wypuścić jego reedycję w wersji reżyserskiej.

Piąta odsłona Alone in the Dark również na Wii, PS2, PSP i NDS-a

Vercetti, 6 sierpnia 2007, 14:03

Pogłoski o tym, jakoby Atari planowało przenieść piątą odsłonę swego survival horroru, Alone in the Dark, na kolejne platformy, pojawiały się w sieci już od kilku miesięcy. Dopiero teraz jednak owe doniesienia znalazły potwierdzenie u samego producenta tytułu, który na swej niemieckojęzycznej witrynie uchylił rąbka tajemnicy odnośnie maszyn, na jakich zobaczymy Near Death Investigation.

Zobacz jak prezentuje się rozgrywka w piątej odsłonie cyklu Alone in the Dark

Krystian Smoszna, 6 lipca 2007, 09:14

W najnowszym numerze niemieckiego magazynu Computer Bild Spiele sporo miejsca poświęcono piątej odsłonie cyklu Alone in the Dark. Obszerna zapowiedź została wzbogacona ekskluzywnym materiałem filmowym, uwzględnionym na jednej z płyt DVD, która została dołączona do czasopisma.

Premiera gry Alone in the Dark: Near Death Investigation w listopadzie

Metatron, 13 czerwca 2007, 15:48

Ostatnie informacje odnośnie najnowszej odsłony Alone in the Dark pochodziły sprzed miesiąca. Poznaliśmy wówczas nazwisko twórcy scenariusza do wspomnianej produkcji. Tym razem możemy sprecyzować datę premiery, o której do tej pory było wiadomo, że przypadnie na koniec roku. Teraz, dzięki uaktualnieniu planów wydawniczych Atari UK, wiemy, że gra zadebiutuje w listopadzie.

Alone in the Dark w reżyserii Uwe Bolla na pewno będzie mieć kontynuację

eLKaeR, 22 maja 2007, 14:44

Na reżyserskim koncie Uwe Bolla znajdują się trzy zrealizowane kinowe adaptacje gier, czyli House of the Dead, BloodRayne i Alone in the Dark. Ta ostatnia wyszła zresztą niemieckiemu twórcy dość kiepsko. W związku z nadchodzącą premierą nowej gry z cyklu Alone in the Dark, szykowanej przez autorów Test Drive Unlimited, ma jednak zostać przygotowany sequel wspomnianego filmu sprzed dwóch lat.

Lorenzo Carcaterra autorem nowych przygód Edwarda Carnby'ego

Krystian Smoszna, 11 maja 2007, 09:40

Firma Atari, Inc. opublikowała wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym ujawniła nazwisko autora scenariusza do piątej odsłony cyklu Alone in the Dark. Trudne zadanie stworzenia zapierającej dech w piersiach historii otrzymał popularny w Stanach Zjednoczonych powieściopisarz – Lorenzo Carcaterra.

Alone in the Dark 5 na Wii?

Sargeras, 9 maja 2007, 12:03

Internet stanowi nieocenione źródło informacji na temat planów wydawniczych. Dzięki publikowanym przeciekom, domysłom i pogłoskom możemy poznać niektóre zamiary, zanim zostaną oficjalnie potwierdzone. Jeden z takich przecieków dotyczy firmy Atari.

Piąta część cyklu Alone in the Dark na siedmiu platformach sprzętowych

eLKaeR, 26 kwietnia 2007, 06:44

Na początku wydawało się, że grono ludzi, mogących cieszyć się nową grą z cyklu Alone in the Dark, obejmie jedynie posiadaczy PeCetów oraz konsol PlayStation 3 i Xbox 360. Nieco później dowiedzieliśmy się, iż kolejne przygody Edwarda Carnby'ego trafią też na platformę PlayStation 2 i PlayStation Portable. Dziś mamy dla Was świeże rewelacje.

Kolejna odsłona serii Alone in the Dark w marcu, również na PS2 i PSP

Vercetti, 4 grudnia 2006, 17:40

W opublikowanej dzisiaj informacji prasowej koncern Atari podał kilka terminów, w jakich należy spodziewać się rynkowego debiutu przygotowywanych przezeń gier. Wśród informacji, jakie mogą zainteresować fanów survival horrorów, znalazła się wiadomość na temat premiery produkcji adventure o nazwie Alone in the Dark: Near Death Investigation.