Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Castlevania: Aria of Sorrow

Castlevania - kolekcja hitów trafiła na Steam i konsole

Adrian Werner, 24 września 2021, 11:20

Firma Konami wydała Castlevania Advance Collection, czyli kolekcję klasycznych odsłon tego cyklu z konsoli przenośnej GBA. Zestaw trafił na PC i konsole.

Nowa Castlevania całkowitym zaskoczeniem?

Elrond, 29 czerwca 2008, 10:06

Serwis GoNintendo, który dzięki uprzejmości jednego ze swoich czytelników wszedł w posiadanie informacji o najnowszej odsłonie popularniej serii Castlevania (zamieszczonych w magazynie Nintendo Power), podaje, iż może być ona całkowitym zaskoczeniem dla fanów gry. Po pierwsze Castlevania Judgment, bo taką nazwę nosić ma nowa część, zadebiutuje na konsoli Wii, a po drugie ... będzie bijatyką 3D!

Warren Ellis ukończył scenariusz do animowanego cyklu Castlevania

Jiker, 16 grudnia 2007, 15:16

Mija właśnie czternasty miesiąc od kiedy zapoznaliśmy się z pierwszymi informacjami poświęconymi animowanej serii filmów opartych o historię opowiedzianą w grze pod tytułem Castlevania III: Dracula’s Curse. Wielu mogłoby sądzić, że pomysł umarł. Warren Ellis, będący inicjatorem owego projektu i autorem scenariusza, wyprowadza nas z tego błędu i przekazuje nowe wieści.

Kolejna część Castlevanii wyłącznie na X360?

Metatron, 12 września 2007, 16:04

Koji Igarashi, człowiek stojący za popularną serią Castlevania, udzielił interesującego wywiadu magazynowi Game Informer. Wypowiedział się w nim na temat jeszcze niezapowiedzianej kolejnej części cyklu. Przyznał, że według wszelkiego prawdopodobieństwa ukaże się ona na konsolę Xbox 360.

Film Castlevania bez scenariusza Paula Andersona

Metatron, 29 sierpnia 2007, 13:56

Wygląda na to, że Paul W. S. Anderson (m.in. Resident Evil, Mortal Kombat) nie tylko nie będzie reżyserem filmu Castlevania, ale również nie napisze do niego scenariusza. Ten bowiem, jak donosi filmowy serwis internetowy Bloody Disgusting, będzie przepisany całkowicie od początku przez kogoś innego.

Znamy nazwisko nowego reżysera filmu Castlevania

Major Doktor Upiorna, 15 czerwca 2007, 09:09

Przedostatniego dnia marca doszły do nas informacje, że Paul Anderson może nie wyreżyserować filmu opartego na grze Castlevania. Niemniej jednak zapewniał on wówczas, że dołoży wszelkich starań, aby wziąć udział w przygotowaniu tego projektu. Dowiedzieliśmy się, że Anderson nadal będzie odpowiadał za scenariusz i produkcję, aczkolwiek fotel reżysera przekaże Sylvainowi White’owi.

Nowe informacje o animowanej serii Castlevania

Metatron, 8 maja 2007, 16:28

W październiku ubiegłego roku informowaliśmy was o tym, że ciesząca się niezwykłą popularnością seria gier Castlevania doczeka się nie tylko adaptacji filmowej, ale również wersji animowanej, nad którą czuwa Warren Ellis, popularny twórca komiksowy (m.in. Transmetropolitan). Po kilku miesiącach znane są już dalsze szczegóły odnośnie tej produkcji.

Paul Anderson jednak wciąż zaangażowany w produkcję filmu Castlevania

Major Doktor Upiorna, 30 marca 2007, 17:03

Wczoraj na łamach naszego serwisu pojawiły się informacje o rzekomej rezygnacji Paula Andersona z pracy przy filmie Castlevania. Te niepokojące wiadomości zostały podane przez Dread Central. Główny bohater całej sprawy w rozmowie z redaktorami IGN zaprzecza owym doniesieniom.

Paul Anderson zrezygnował z filmu Castlevania?

Krystian Smoszna, 29 marca 2007, 09:25

Jeśli wierzyć doniesieniom serwisu Dread Central, nad filmem Castlevania zawisły czarne chmury. Z tworzenia ekranizacji popularnego cyklu gier video wymigał się bowiem reżyser Paul Anderson, który był siłą napędową projektu od samego początku.

Filmowa adaptacja sagi Castlevania ma już swój plakat

eLKaeR, 13 listopada 2006, 08:32

Niegdyś zagraniczne filmy w związku z polskimi premierami otrzymywały unikalne plakaty – autorem wielu z nich był słynny Andrzej Pągowski. Teraz wzory narzuca się z zewnątrz, więc skończyło się pole do popisu dla rodzimych plastyków. Niemniej jednak kinowy plakat pozostaje atrakcyjnym dziełem, więc zapewne jesteście ciekawi, jak wygląda on w przypadku filmowej adaptacji serii Castlevania.

Nowe informacje na temat filmowej adaptacji serii Castlevania

Jiker, 3 listopada 2006, 13:56

Dokładnie rok temu zostały opublikowane pierwsze informacje na temat filmowej adaptacji serii gier pod tytułem Castlevania. Od tamtego jednak momentu nad całym projektem zawisła swoista zasłona milczenia. Do wczoraj.

Warren Ellis pracuje nad animowaną serią "Castlevania"

Metatron, 14 października 2006, 15:09

Seria gier Castlevania kończy w tym roku dwadzieścia lat. Rodzina Belmontów, Dracula i jego potomkowie oraz inne demoniczne bestie pojawiły się już niemal w trzydziestu produkcjach stworzonych na praktycznie wszystkie platformy sprzętowe. Wyrobiona marka, szeroka rzesza fanów i ogólna rozpoznawalność sprawiły, że postanowiono stworzyć film oparty na wydarzeniach przedstawionych w serii.

Nie będzie Castlevanii na Wii?

Krooliq, 17 maja 2006, 10:42

Podczas gdy wielu producentów i wydawców zaczyna ostro pracować nad nowymi projektami przeznaczonymi na najnowszą konsolę Nintendo Wii i za chwilę nastąpi zapewne wyścig w zapowiadaniu kolejnych tytułów, twórcy cyklu Castlevania robią zupełnie coś odwrotnego.

Konami zapowiada Castlevania: Double Pack

Jiker, 9 grudnia 2005, 09:00

Właściciele przenośnej konsoli Nintendo Game Boy Advance, którym nie dane było zagrać w jedne z najlepszych pozycji na tenże sprzęt, jakimi niewątpliwie były i w dalszym ciągu są Castlevania: Harmony of Dissonance oraz Castlevania: Aria of Sorrow, będą mogli nadrobić swe zaległości. Konami zapowiada kompilację Castlevania: Double Pack.

Castlevania na wielkim ekranie

Krooliq, 4 listopada 2005, 10:10

Niedługo doczekamy się kolejnego przeniesienia gry komputerowej na wielki ekran, a to za sprawą wytwórni Crystal Sky Picture, która właśnie zakupiła od firmy Konami prawa do zekranizowania produkcji o nazwie Castlevania.

Dwadzieścia lat istnienia cyklu Castlevania i co dalej?

eLKaeR, 29 września 2005, 07:44

Cierpliwość entuzjastów popularnej serii Castlevania wkrótce zostanie nagrodzona, gdyż japońska firma Konami szykuje się do rozpoczęcia dystrybucji dwóch nowych gier z tego cyklu. W przyszłym tygodniu nastąpi premiera Castlevania: Dawn of Sorrow dla kieszonkowej platformy Nintendo DS, a po miesiącu pojawi się Castlevania: Curse of Darkness (PS2 i Xbox). Developerzy przygotowują jednak coś jeszcze.

Już w marcu na rynek trafi komiks Castlevania

Krystian Smoszna, 26 stycznia 2005, 10:26

Firma IDW Publishing, która w ostatnim czasie opublikowała dwie mini-serie komiksowe oparte o fabułę gier video (chodzi tu o Silent Hill oraz Metal Gear Solid), postanowiła przygotować kolejną. Tym razem zainteresowaniem twórców historyjek obrazkowych okazała się znana epopeja o nazwie Castlevania, która nieprzerwanie od 1986 roku trafia do kolejnych pokoleń graczy.

Nowy projekt z serii Castlevania na DS

Elrond, 4 stycznia 2005, 16:40

Castlevania - co tu dużo mówić, całkiem niezła seria platformówek rodem z konsoli GBA, która doczekała się również swojego wcielenia na PS2 jako gra akcji i to w trójwymiarze. Wygląda na to, że również najnowsze dziecko Nintendo, DS, także będzie mogło pochwalić się posiadaniem przedstawiciela Castlevania. Informację taką podała firma Konami.