Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Age of Empires III

Age of Empires: Definitive Edition z datą premiery; Age of Empires II i III doczekają się odświeżonych wersji

Vergil, 22 sierpnia 2017, 08:52

Oficjalna zapowiedź czwartej odsłony cyklu Age of Empires to nie jedyna dobra wiadomość, jaką Microsoft przygotował na tegoroczne targi gamescom z myślą o fanach serii. Podzielono się bowiem datą premiery Age of Empires: Definitive Edition oraz ujawniono, że druga i trzecia gra spod tego szyldu doczekają się odświeżonych wersji.

Twórca Age of Empires przyznał, że trzecia część serii była błędem

Adrian Werner, 15 lutego 2011, 10:36

Bruce Shelley to prawdziwa legenda gier strategicznych, co nie przeszkadza mu jednak w krytykowaniu własnych dokonań. W wywiadzie dla serwisu Kotaku wyjaśnił, jakie błędy popełniono przy produkcji Age of Empires III oraz ujawnił nad czym obecnie pracuje.

Nadchodzi Age of Empires Online

Adrian Werner, 17 sierpnia 2010, 09:29

Już od pewnego czasu huczało od plotek na temat nowego projektu Robot Entertaiment, zatytułowanego Spartan. Teraz nadszedł czas by położyć kres wszystkim spekulacjom. Okazuje się, że była to tylko nazwa kodowa i w rzeczywistości studio pracuje nad Age of Empires Online. Mamy dla was pierwsze konkretne informacje, screeny i materiały video.

Twórcy Age of Empires pracują nad nową grą [news zaktualizowany]

Hed, 8 lipca 2010, 15:00

Robot Entertainment pracuje nad nową grą dla Microsoftu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że deweloper zrzesza część byłych twórców takich gier jak Age of Empires, czy Halo Wars, którzy założyli nowe studio po zamknięciu Ensemble. Tajemnicza produkcja najprawdopodobniej będzie połączeniem strategii z elementami RPG.

Robot Entertainment zajmuje się dodatkami do Halo Wars

Hed, 18 lutego 2009, 08:08

Kilka dni temu informowaliśmy o nowopowstałym studiu Robot Entertainment, które zostało założone przez byłych pracowników Ensemble Studios, zamkniętego po wydaniu Halo Wars. Dzisiaj poznaliśmy oficjalną wersję wydarzeń. W zespole pracuje spora liczba (45) byłych pracowników wspomnianej firmy, zajmujących się obecnie kilkoma projektami, w tym niezapowiedzianą jeszcze grą.

Gry skasowane wraz z Ensemble Studios

Filip „fsm” Grabski, 3 lutego 2009, 11:11

Każda likwidacja pociąga za sobą ofiary. W przypadku zamknięcia studia developerskiego, ofiarami są nieukończone gry. Dzięki redaktorom serwisu Gamasutra mamy okazję zajrzeć do pustoszejącej siedziby Ensemble Studios.

Bruce Shelley w growej Alei Sław

vampire, 5 grudnia 2008, 11:38

Organizacja AIAS (The Academy of Interactive Arts & Sciences), ogłosiła, że 12 grudnia Hall of Fame powita kolejnego wybitnego twórcę gier – Bruce’a Shelley’a. Już wcześniej był on laureatem wielu nagród, między innymi w 1999 roku został wybrany przez magazyn PC Gamer jednym z dwudziestu pięciu "Bogów Gier".

Śmierć Ensemble Studios nie oznacza końca serii Age of Empires

vampire, 11 września 2008, 11:11

Wczoraj informowaliśmy o planach Microsoftu dotyczących zamknięcia Ensemble Studios, twórców kolejnych odsłon Age of Empires - niezwykle popularnych (a więc i dochodowych) RTSów. Okazuje się, że gigant z Redmond wcale nie ma zamiaru z powyższej marki zrezygnować.

Microsoft zamyka twórców serii Age of Empires

SETH, 10 września 2008, 08:37

Kiedy w 2006 roku koncern Microsoft poinformował, że znana z wcześniejszych dokonań na polu gier strategicznych na PC grupa Ensemble Studios (przejęta przez firmę Billa Gatesa w 2001 roku) zmierzy się z najnowszą produkcją na Xboxa 360 zatytułowaną Halo Wars, nikt wtedy nie przypuszczał, że ta zasłużona firma zostanie w ciągu kilku lat zamknięta.

Amerykanie dostaną złotą edycję gry Age of Empires III

Krystian Smoszna, 30 lipca 2007, 07:51

Nim najnowszy dodatek do gry Age of Empires III ujrzy światło dzienne, na północnoamerykańskim rynku pojawi się specjalny zestaw, zawierający podstawową wersję programu oraz jego pierwsze rozszerzenie. Omawiana edycja, nazwana „złotą”, zadebiutuje na rynku za niespełna dwa miesiące.

Zapowiedziano drugi oficjalny dodatek do Age of Empires III

eLKaeR, 19 maja 2007, 09:09

Pecetowe strategie czasu rzeczywistego z serii Age of Empires znane były z tego, że do każdej został wydany tylko jeden oficjalny dodatek. Ludzie z Ensemble Studios postąpili jednak wbrew tradycji, ujawniając właśnie drugie, po The WarChiefs, rozszerzenie Age of Empires III. Nosi ono nazwę The Asian Dynasties i tworzone jest przez zespół Big Huge Games - bastion autorów Rise of Nations.

W Age of Empires III zagramy na telefonach komórkowych

Krystian Smoszna, 6 marca 2007, 07:44

Trzecia odsłona cyklu Age of Empires, znana dotychczas jedynie posiadaczom pecetów, doczeka się znacznie uproszczonej edycji, która zostanie wydana z myślą o telefonach komórkowych. Za powstanie gry odpowiadać będzie studio Glu Mobile, specjalizujące się w produkcjach tego typu.

The Elder Scrolls IV: Oblivion wielkim zwycięzcą Golden Joystick Awards 2006

Jiker, 29 października 2006, 14:13

Zgodnie z tym, co zapowiadaliśmy na początku sierpnia, 27 października 2007 odbyła się wielka gala, podczas której wyłoniono zwycięzców konkursu Golden Joystick Awards 2006. Która pozycja zasłużyła na miano Ultimate Game of The Year?

Nowa łata do Age of Empires III w drodze

Krystian Smoszna, 26 lipca 2006, 11:28

Firma Ensemble Studios cały czas dokłada starań, aby jej sztandarowy produkt – gra Age of Empires III – stawał się coraz lepszy. Już wkrótce fani programu otrzymają nową łatę (oznaczoną liczbą 1.08), która wprowadzi kilkanaście poprawek w trybie multiplayer.

Age of Empires III - nadchodzi nieznane

Krystian Smoszna, 22 maja 2006, 08:07

Firma Ensemble Studios poinformowała przed kilkoma dniami, że zamierza opublikować kolejną łatkę do gry Age of Empires III. Oprócz kilku mniejszych poprawek, użytkownicy programu doczekają się również premierowej mapy, nazwanej The Unknown.

Ensemble Studios: plany na przyszłość

BK, 4 kwietnia 2006, 10:45

Ensebmle Studios, twórcy słynnej serii Age of Empires pracują w tej chwili nad dwoma projektami: konsolowym RTS-em i nową grą z gatunku MMO. Bardzo prawdopodobne, że choć jedna z nich zostanie zaprezentowana światu już w maju podczas E3.

Ensemble Studios banuje nieuczciwych graczy w Age of Empires III

Krystian Smoszna, 3 kwietnia 2006, 08:20

Problem oszustw w rozgrywkach sieciowych nie jest nowy. Prym w eliminowaniu nieuczciwych graczy od lat wiedzie firma Blizzard Entertainment, która już od czasów pierwszego Diablo ma ciągłe kłopoty z użytkownikami próbującymi w nielegalny sposób manipulować programami. Ostatnio z problemem tzw. „cheaterów” postanowili zrobić coś panowie z Ensemble Studios. Mowa tu oczywiście o Age of Empires III.

Pierwsze oficjalne rozszerzenie Age of Empires III już jesienią w sklepach

eLKaeR, 8 marca 2006, 08:44

Age of Empires III należy zaliczyć do zdecydowanej czołówki pecetowych gier minionego roku. Komercyjny sukces owej strategii typu RTS zachęcił ludzi z firmy Ensemble Studios do rozpoczęcia prac nad pierwszym oficjalnym rozszerzeniem. Premiera dodatku powinna nastąpić jesienią 2006, a zatem prawie dokładnie dwanaście miesięcy po rynkowym debiucie podstawowej wersji „trójki”.

Milion sztuk gry Age of Empires III w rękach klientów!

Krystian Smoszna, 2 lutego 2006, 07:11

Gra Age of Empires III, najnowszy produkt firmy Ensemble Studios, zapisała się złotymi zgłoskami w historii serii. Zgodnie z informacjami opublikowanymi wczoraj przez jej wydawcę, koncern Microsoft, program trafił już od miliona użytkowników na całym świecie, czym zasłużył sobie na miano najszybciej sprzedającego się tytułu, spośród wszystkich dotychczasowych odsłon cyklu.

Gry pomogły ustanowić świąteczny rekord sprzedaży w Amazon.com

ComCo, 28 grudnia 2005, 13:32

Jeden z największych internetowych sprzedawców, sklep Amazon.com, opublikował raport podsumowujący tegoroczny sezon świąteczny. W sumie, na całym świecie (Amazon ma oddziały nie tylko w Stanach Zjednoczonych) zamówiono ponad 108 milionów produktów, z czego sporą grupę stanowiły oczywiście gry.

Poradnik: Age of Empires III

Redakcja GRYOnline.pl, 20 grudnia 2005, 20:44

Poradnik do trzeciej części strategii Age of Empires zawiera opisaną krok po kroku kampanię oraz istotne informacje dotyczące poszczególnych elementów rozgrywki.

Soundtrack Age of Empires 3 już dostępny

Krooliq, 6 grudnia 2005, 09:39

Firma Sumthing Else Music Works ogłosiła, że w amerykańskich sklepach ukazał się właśnie soundtrack z gry Age of Empires 3, zawierający muzykę skomponowaną przez wieloletnich współpracowników Ensemble Studios. Stephen Rippy oraz Kevin McMullan, bo o tych panach właśnie mowa, na swoim koncie mają stworzenie muzyki do wcześniejszych produkcji z serii Age of Empires oraz Age of Mythology.

Najnowszy patch do Age of Empires III już dostępny

Thorwalian, 25 listopada 2005, 08:54

Długo oczekiwany patch do Age of Empires III wreszcie ujrzał światło dzienne. Jak twierdzi znaczna część fanów gry, dzięki tej łacie, Age of Empires III nareszcie można nazwać finalnym produktem.

Kolejny patch do Age of Empires 3 w drodze

Krooliq, 14 listopada 2005, 11:27

Na oficjalnym forum gry Age of Empires 3 poinformowano, że trwają prace nad kolejnym patchem do wspomnianego tytułu. Na razie nie zdradzono jeszcze, kiedy omawiana poprawka systemowa ujrzy światło dzienne.

Czwarta i piąta część Age of Empires w produkcji?!

ComCo, 21 października 2005, 09:39

Kolekcjonerskie wydanie Age of Empires III przyniosło ze sobą ciekawą zagadkę. Mianowicie na ostatniej stronie bonusowego zeszytu z artworkami nad tytułem serii widnieje pięć różnych obrazków prezentujących żołnierzy z różnych epok i podpisanych rzymskimi numerami. Pierwsze trzy zdjęcia zdecydowanie odnoszą się do wydanych już części AoE, czy czwarte i piąte oznaczają powstanie kolejnych?