Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Might and Magic IX: Writ of Fate

Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych

Lans Tartare, 5 maja 2012, 09:52

Klasyczne dungeon crawlery z widokiem z pierwszej osoby skradły kawał życia niejednemu z nas. Łażenie po piwnicach, lochach, katakumbach, jaskiniach i innych miejscach pełnych skarbów oraz niebezpieczeństw tworzono jednak na tyle oryginalnie i na tyle różnorodnie, że wciągało na długie godziny. Zamierzchłe czasy Amigi, Atari, C64 i wczesnego PC nie są jednak wcale aż tak zamierzchłe – bo moda powraca, bo stare gry gatunku wciąż dają radę, bo można coraz łatwiej je dostać. Bo po prostu dobrze się w nie gra.

Ubisoft zapowiada nadejście nowej ery Might & Magic

Hed, 11 sierpnia 2010, 18:55

Na facebookowej stronie polskiego oddziału firmy Ubisoft pojawił się tajemniczy plakat zwiastujący nadejście nowej ery Might & Magic. Znane uniwersum było tematem wielu produkcji RPG, kilku gier akcji (Dark Messiah of Might and Magic) oraz oczywiście strategii (Heroes of Might & Magic). Co tym razem szykuje francuski wydawca, który przejął prawa do marki w 2003 roku?

Kolejne propozycje Ubisoftu – Might & Magic MMO w 2010 roku

Gambrinus, 13 listopada 2009, 10:55

Ubisoft, jeden z największych europejskich wydawców gier, w trakcie wczorajszej konferencji BMO Capital Markets, rzucił nieco światła na plany firmy na najbliższy rok. Yves Guillemot, przedstawiciel wydawcy, potwierdził, że w 2010 roku ukaże się masowa gra osadzona w realiach popularnej serii Might & Magic.

Ubisoft zapowiada nową odsłonę marki Might & Magic

Jiker, 14 maja 2009, 11:59

Francuski koncern Ubisoft przedstawił pierwsze informacje na temat Might & Magic Clash of Heroes, najnowszej odsłony marki Might & Magic. Produkcja zostanie wydana wyłącznie na przenośną konsolę Nintendo DS i będzie stanowić połączenie kilku popularnych gatunków. Dewelopingiem dzieła zajmuje się kanadyjskie studio Capybara Games.

Dark Messiah nową grą z serii Might & Magic

Krystian Smoszna, 5 sierpnia 2005, 09:43

Pomiędzy 17 a 21 sierpnia w niezbyt odległym od naszego kraju Lipsku, rozpocznie się kolejna edycja Games Convetion – aktualnie największej imprezy branżowej w Europie. O randze targów niech najlepiej świadczy fakt, że zostanie na nich pokazana spora liczba premierowych tytułów, np. Dark Messiah of Might & Magic – kolejna odsłona kultowego cyklu RPG, zapowiedziana wczoraj przez UbiSoft.

Chiński oddział UbiSoft zaanonsował MMORPG oparte o znaną serię Might & Magic

Krystian Smoszna, 8 października 2004, 10:10

Przedstawiciele chińskiego oddziału UbiSoft przyznali na specjalnej konferencji w Szanghaju, że od dawna rozważano stworzenie gry MMORPG, opartej o świat wykreowany w słynnej serii o nazwie Might & Magic. Dzisiaj wiemy, że taki program faktycznie powstanie, ale na razie będzie on skierowany tylko i wyłącznie na rynek chiński.

Legendarny twórca serii Might & Magic i Heroes of Might & Magic dołącza do NCSoft

Krystian Smoszna, 10 czerwca 2004, 09:33

Co mają ze sobą wspólnego Richard Garriott i Jon van Caneghem? Oboje stoją za znanymi seriami gier RPG – ten pierwszy to oczywiście „ojciec” Ultimy, drugi natomiast jest odpowiedzialny za niemniej słynny cykl Might & Magic (wraz z jego strategicznym odpowiednikiem Heroes of Might & Magic). Okazuje się, że na tym powiązania obu panów się nie kończą, zwłaszcza w świetle ostatnich rewelacji z obozu NCSoft. W opublikowanym przedwczoraj oficjalnym oświadczeniu firmy, możemy bowiem przeczytać, że Jon van Caneghem dołączył do jej szeregów i to od razu na stanowisko producenta wykonawczego.

Gdzie 3DO nie może, tam pójdą fani - nieoficjalny patch v.1.3 dla Might & Magic IX: Writ of Fate

eLKaeR, 16 czerwca 2003, 11:11

Dziewiąta część popularnej serii Might & Magic, nosząca podtytuł Writ of Fate, ujrzała światło dzienne niewiele ponad dwanaście miesięcy temu i mimo sporej ilości błędów nie jest już poddawana aktualizacji przez korporację 3DO. Jednakże niezależni programiści, zrzeszeni w grupie The Erathian Liberation Party, postanowili wziąć sprawę w swoje ręce i wydali właśnie nowy patch dla wspomnianego produktu.

3DO ogłasza bankructwo

Łosiu, 29 maja 2003, 09:10

Analitycy już od blisko dwóch lat nie wróżyli dobrze 3DO, sytuacja finansowa firmy ustawicznie się pogarszała, aż niestety doszło do tego, że zarząd zmuszony został ogłosić bankructwo (tj. niewypłacalność finansową). Decyzja ta ma bezpośredni związek z niedawnymi złymi wynikami finansowymi dotyczącymi pierwszego kwartału bieżącego roku (o których pisałem 20 maja).

cRPG of the Year 2002

eLKaeR, 8 stycznia 2003, 08:38

Na łamach popularnego serwisu sieciowego o nazwie RPGDot ukazały się wyniki plebiscytu, który ma na celu wyłonienie absolutnych hitów spośród wszystkich wirtualnych gier fabularnych wydanych w minionym roku. Zwycięzców poszczególnych kategorii wybrano na podstawie opinii Internautów.

Plebiscyt GOL na Najlepsze Gry 2002 roku – kategoria cRPG

Solnica, 4 stycznia 2003, 14:58

Przed świętami rozpoczął się „Plebiscyt GOL na Najlepsze Gry 2002 roku”, głosować można w dziewięciu różnych kategoriach, mnie zaś przypadło dzisiaj zadanie podzielenia się z wami moimi spostrzeżeniami dotyczącymi gier nominowanych w kategorii „Najlepsza cRPG”.

Poradnik do Might and Magic IX: Writ of Fate

Solnica, 16 lipca 2002, 11:33

Zaktualizowaliśmy znajdujący się na naszych łamach poradnik do wydanej niedawno w naszym kraju przez CD Projekt gry Might and Magic IX: Writ of Fate. Od dzisiaj znajdziecie w nim opisy wszystkich dostępnych w grze lokacji.

Recenzja: Might & Magic IX – Writ of Fate

Fajek, 24 czerwca 2002, 11:05

Writ of Fate to dziewiąta cześć jednej z najpopularniejszych serii cRPG rozgrywająca się w fantastycznym świecie Might & Magic. Fabuła toczy się w innym rejonie tego samego świata co w Heroes of Might & Magic IV. Od naszego postępowania w grze zależeć będzie złagodzenie lub nasilenie konfliktu zaistniałego w tej części świata.

Might and Magic IX - premiera została opóźniona

Fajek, 14 czerwca 2002, 10:24

Firma CD Projekt z przykrością informuje o opóźnieniu premiery gry Might and Magic 9. Zostało ono spowodowane awarią matrycy służącej do tłoczenia pierwszej płyty. CD Projekt przeprasza wszystkich za to niefortunne opóźnienie. Na szczęście, część wyprodukowanych przed awarią gier trafi do sklepów już w piątek, natomiast reszta w najbliższą sobotę oraz poniedziałek.

Might and Magic IX: Writ of Fate PL wkrótce w sklepach

Solnica, 6 czerwca 2002, 09:18

Polska wersja będącej kontynuacją kultowej serii RPG gry Might and Magic IX: Writ of Fate pojawi się na półkach sklepowych w naszym kraju już w przyszłym tygodniu.

Coś dla miłośników serii Might & Magic

Mariusz Klamra, 11 maja 2002, 15:13

Fani Heroes of Might & Magic IV szybko zauważyli, że w instrukcji do gry brakuje wielu istotnych informacji. Na szczęście serwis Celestial Heavens we współpracy z twórcami gry udostępnił nieoficjalny dodatek do podręcznika z brakującymi informacjami. Natomiast miłośnicy cRPG spod znaku Might & Magic nie mają się z czego cieszyć – nie będzie kolejnego patcha do Might & Magic IX.

Finansowa porażka Heroes of Might & Magic IV?

Sznur, 16 kwietnia 2002, 16:39

Czyżby najnowsze produkty z New World Computing, zespołu odpowiedzialnego za serie Heroes of Might & Magic i Might & Magic, nie przyniosły spodziewanych zysków? Tak można sądzić po decyzji 3DO Company, właściciela NWC, który zwolnił większość pracowników tego zasłużonego zespołu.

3DO w dołku, zwolnienia w New Worlds Computing

Łosiu, 15 kwietnia 2002, 09:27

Nastał czas dużych zmian w firmach 3DO i New Worlds Computing, twórców tak znanych serii jak Heroes of Might & Magic oraz Might & Magic. Jak poinformowano na stronie fanów serii Heroes of Might & Magic - Celestial Heavens, w zeszły piątek blisko dwóm trzecim pracowników firmy New Worlds Computing, jej właściciel 3DO, przedstawił ultimatum: „albo w przeciągu dwóch tygodni przeniosą się z Los Angeles do biur 3DO leżących w San Fransisco, albo zostaną zwolnieni”. Ponadto, pracownik NWC wyjawił, że mimo to firma zamierza stworzyć dodatek do HOM&M IV oraz piątą część serii.

Kilka plików na koniec tygodnia

Solnica, 6 kwietnia 2002, 00:08

Trzy świeżutkie dema, tyle samo filmów z gier oraz dwa nowe uaktualnienia – to wszystko znajdziecie dzisiaj w naszym dziale Pliki.

Oficjalna strona Might & Magic IX: Writ of Fate

Łosiu, 28 marca 2002, 09:15

Might & Magic IX: Writ of Fate niedawno zostało ukończone i za niedługo znajdzie się w sprzedaży detalicznej. Przyszedł więc na prawdziwe uruchomienie oficjalnej strony internetowej. Do wczorajszej nocy składała się ona jedynie z jednego obrazka zapowiadającego, teraz znajdziecie na niej dużo przydatnych informacji i grafik.

3 x GOLD z 3DO

Łosiu, 20 marca 2002, 09:25

Wczorajsze doniesienia serwisu GoneGold zostały całkowicie potwierdzone przez firmę 3DO. Heroes of Might and Magic IV oraz Might and Magic IX są oficjalnie ukończone (GOLD) i trafią do sklepów jeszcze w marcu. Ponadto status GOLD osiągnęła jeszcze jedna gra firmy 3DO, Army Men: RTS.

Heroes of Might and Magic IV oraz Might and Magic IX - 29 marca w sklepach

Łosiu, 19 marca 2002, 09:35

Serwis GoneGold ponownie przynosi wyśmienite wiadomości wszystkim fanom firmy 3DO i serii Heroes of Might and Magic oraz Might and Magic. Otóż, poprzednie doniesienia dotyczące wydania Heroes of Might and Magic IV oraz Might and Magic IX w marcu, okazują się być prawdziwe. Serwis z całkowitą pewnością stwierdza, że obie gry zostały ukończone i trafią do zachodnich sklepów 29 marca bieżącego roku.

Heroes of Might and Magic IV oraz Might and Magic IX w marcu?

Łosiu, 8 marca 2002, 09:25

Na serwisie GoneGold pojawiła się wiadomość dotycząca wydania dwóch długo oczekiwanych tytułów, tj. Heroes of Might and Magic IV oraz Might and Magic IX. Otóż jeden z redaktorów serwisu przeprowadził rozmowę z przedstawicielem firmy 3DO i dowiedział się, że obie gry zostaną niedługo ukończone (status „GOLD”), a co za tym idzie jest prawdopodobne, że zostaną wydane jeszcze w marcu.

Zapowiedź Might and Magic IX: Writ of Fate

Solnica, 28 lutego 2002, 12:21

Czy wyłaniające się zza horyzontu Might & Magic IX: Writ of Fate stanie się przełomem i pozwoli cyklowi znowu wzbudzić cieplejsze uczucia graczy? O tym przekonamy się niebawem, tymczasem już dzisiaj chciałbym zaprosić Was do zapoznania się z ciekawą i oryginalną zapowiedzią tej gry, którą zamieściliśmy na naszych stronach.

Might & Magic IX w ofercie CD Projektu

Solnica, 13 lutego 2002, 16:44

Długo oczekiwana gra RPG Might & Magic IX: Writ Of Fate znalazła się w planie wydawniczym CD Projekt’u. W dniu dzisiejszym został podpisany kontrakt na podstawie którego firma CD Projekt została wyłącznym dystrybutorem tej gry w Polsce i Czechach.

Ciekawostki ze świata gier (03/01/02)

Sznur, 3 stycznia 2002, 13:31

Pojawiły się najnowsze screeny z Might & Magic IX: Writ of Fate, kolejnej części jednej z najznamienitszych serii cRPG stworzonej przez zespół New World Computing. Światowa premiera gry zbliża się wielkimi krokami, gdyż według zapewnień producenta M&M9 pojawi się w sklepach już w połowie stycznia.

Rozkład jazdy dla Wojowników i Magów

Soulcatcher, 30 września 2001, 16:55

Razem z napływającymi informacjami, możemy się pokusić o sporządzenie „Rozkładu jazdy” dla rasowych cRPG’owców. A będzie w czym wybierać gdyż producenci zachęceni zeszłorocznym sukcesem gatunku nie spoczęli na laurach. Mamy więc kilka bardzo ciekawych kontynuacji i kilka nowych perełek.

Ruszyły prace nad Might & Magic IX: Writ of Fate

Sznur, 22 czerwca 2001, 12:55

Wszystkich miłośników klasycznych gier cRPG z pewnością ucieszy wiadomość, iż firma New World Computing rozpoczęła pracę nad kolejną częścią kultowej gry z serii Might & Magic. W Might & Magic IX, zatytułowanym Writ of Fate, ponownie przeniesiemy się do olbrzymich krain, choć tym razem w zupełnie nowy region fantastycznego świata.