Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat SpellForce: Zakon Świtu

Electronic Arts zamknęło studio Phenomic, czyli autorów serii Spellforce

Adrian Werner, 13 lipca 2013, 09:10

Firma Electronic Arts zamknęła studio Phenomic, czyli zespół odpowiedzialny m.in. za serię Spellforce oraz przeglądarkowe Command & Conquer: Tiberium Alliances.

Twórcy Spellforce'a pracują nad Command & Conquer: Tiberium Alliances

Olek, 14 grudnia 2011, 13:40

Koncern Electronic Arts zapowiedział przeglądarkową strategię MMO w uniwersum serii Command & Conquer. Prace nad grą Command & Conquer: Tiberium Alliances powierzono niemieckiemu studiu Phenomic, odpowiedzialnemu za takie tytuły jak Spellforce, BattleForge czy Lord of Ultima.

Seria Ultima powraca

Adrian Werner, 27 stycznia 2010, 08:46

Od dnia, kiedy Ultima IX: Ascension zagościła na półkach sklepowych minęło już ponad dziesięć lat. Teraz uniwersum stworzone przez Richarda Garriota powraca w nowej produkcji Electronic Arts. Obawiam się jednak, że dla większości z was nie będzie to powód do radości, bowiem najnowsza Ultima to przeglądarkowa gra strategiczna.

Cyfrowa dystrybucja - promocje na weekend (26-28 czerwca)

Vercetti, 27 czerwca 2009, 16:46

Obniżki na Steamie, przeceniony Red Alert 3 w EA Store oraz Spellforce i The Guild w serwisie Good Old Games – to najważniejsze promocje, jakimi wydawcy chcą skusić graczy w ten weekend, sprzedając tytuły poprzez sieci cyfrowej dystrybucji. Z myślą o Was przygotowaliśmy zestawienie produktów, które do końca niedzieli (a w niektórych przypadkach nawet w poniedziałek) dostępne będą po niższej cenie.

Phenomic wraca na rynek z grą Battleforge

ult, 8 lutego 2008, 13:43

Firma Phenomic wraca na rynek komputerowy pod banderą Electronic Arts. Przygotowywana przez nią gra, Battleforge, została objawiona na teaserowej stronie internetowej.

Serie SpellForce, Gothic i The Guild w kosmicznym wydaniu

Thorwalian, 12 listopada 2007, 13:41

Nie ma nic bardziej pociągającego dla maniaka gier komputerowych jak różnego rodzaju oferty premierowe takich produkcji, których wypatruje się z utęsknieniem. W końcu to dla kolekcjonera nie lada gratka dysponować czymś, o czym zwykły nabywca, zwykłej szarej wersji niezwykłej gry może tylko pomarzyć.

Twórcy cyklu SpellForce będą pracować dla Electronic Arts

Krystian Smoszna, 23 sierpnia 2006, 08:11

Koncern Electronic Arts powiększył swoją wielką rodzinę. Po przejęciu firmy Mythic Entertainment w czerwcu bieżącego roku, amerykański potentat zainteresował się studiem Phenomic Game Development, znanym z produkcji cyklu SpellForce.

Pierwszy dodatek do SpellForce II w drodze

Vercetti, 19 lipca 2006, 11:32

Zgodnie z panującymi ostatnio trendami JoWood postanowił skorzystać z popularności swojej nowej mieszanki RPG z RTS-em i postanowił wzbogacić ją o dodatek. Będzie nim Dragon Storm, pierwszy oficjalny add-on do gry SpellForce II: Czas Mrocznych Wojen.

JoWooD i rozszerzenia epizodyczne oraz nowe obrazki z Gothic 3

Krooliq, 27 marca 2006, 14:59

Dziś mamy dla Was dwie wiadomości związane z firmą JoWood. Pierwsza z nich dotyczy przyszłych planów wydawniczych, a druga - trzeciej odłony serii Gothic.

JoWooD na skraju bankructwa?

Elrond, 31 sierpnia 2005, 14:09

Przeglądając porcję świeżych informacji na branżowych serwisach jedna z nich przyciągnęła moją uwagę z kosmiczną wprost siłą. Otóż jak donosi redakcja VooDoo Extreme powołując się na wiadomość zamieszczoną w austriackim portalu Der Standard, w sądzie w Wiedniu toczy się postępowanie upadłościowe przeciwko firmie JoWooD.

Spellforce II: Blend of Perfection zaanonsowane

Elrond, 23 marca 2005, 15:18

17 lutego na łamach naszego serwisu informowaliśmy Was o możliwości powstania drugiej odsłony znakomitego połączenia RPG i strategii w konwencji fantasy, Spellforce. Dzisiaj już wiadomo, że gra doczeka się kontynuacji, bowiem oficjalnie ogłoszono światu Spellforce II: Blend of Perfection. Gra pojawi się jesienią tego roku.

Specjalny koncert na rozpoczęcie tegorocznej edycji targów Games Convention

Krystian Smoszna, 28 lutego 2005, 11:26

Zaplanowana na 17 sierpnia 2005 roku kolejna edycja targów Games Convention w Lipsku, rozpocznie się od mocnego uderzenia. Jak informuje niemiecki magazyn GameStar, ceremonię otwarcia imprezy uświetni specjalny koncert, podczas którego orkiestra symfoniczna pod batutą Andy’ego Bricka wykona utwory z klasycznych, jak i nowych gier komputerowych.

Spellforce 2 w trakcie tworzenia?

Elrond, 17 lutego 2005, 10:48

“Podobało Wam się Spellforce? Taaak! A chcecie kolejną część? Taaak! No to macie!” Tak mogłaby wyglądać hipotetyczna rozmowa developerów gry z graczami. Hipotetyczna w części rozmownej, bowiem wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż projektanci i programiści z JoWooD pracują nad Spellforce 2 (tytuł roboczy).

Spellforce dostanie drugi dodatek

ComCo, 8 października 2004, 08:05

Spellforce: The Order of Dawn, gra będąca ciekawym połączeniem strategii czasu rzeczywistego i gry role-playing, której akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie, doczeka się drugiego (po Breath of Winter) pełnoprawnego rozszerzenia. Nie znamy jeszcze daty jego premiery, jednak programiści ze studia Phenomic ujawnili garść ogólnych informacji.

Konkurs SpellForce: Zakon Świtu - gra za friko! zakończony

Redakcja GRYOnline.pl, 12 lipca 2004, 12:15

Zakończył się nasz mini konkurs dla klubowiczów MayClub w którym nagrodami dla zwycięzców były egzemplarze gry SpellForce: Zakon Świtu. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do trzech klubowiczów ukrywających się pod ksywkami ...

SpellForce: Zakon Świtu - gra za friko!

Redakcja GRYOnline.pl, 9 lipca 2004, 15:19

Zaledwie jeden email oraz odrobina szczęścia wystarczy, aby zostać laureatem naszego tegotygodniowego mini-konkursu i wejść w posiadanie jednego z trzech egzemplarzy gry SpellForce: Zakon Świtu.

Nowy Spellforce pod choinkę

Speed, 7 lipca 2004, 11:44

Polscy gracze cieszą się ciągle z niedawnej premiery gry SpellForce: Zakon Świtu, mieszkańcy Wielkiej Brytanii otrzymali już do rąk pierwszy dodatek – „Breath Of Winter” – i wszystko wskazuje na to, że nie jest to jeszcze ostatnie słowo programistów ze studia Phenomic! Panowie z BigBen, wydawcy na terenie Wielkiej Brytanii, zdradzili, iż developerzy pracują właśnie nad kolejną częścią SpellForce!

Poczytajcie o Spellforce: The Breath of Winter i zobaczcie najświeższe screenshoty!

eLKaeR, 21 kwietnia 2004, 13:44

Z okazji otwarcia oficjalnej sieciowej witryny pierwszego rozszerzenia gry Spellforce: The Order of Dawn, noszącego podtytuł The Breath of Winter, postanowiliśmy przybliżyć Szanownym Czytelnikom charakterystykę kolejnego produktu spod znaku aliansu Phenomic i JoWooD. Jako uzupełnienie tekstu prezentujemy trzy przykładowe screenshoty.

Spellforce The Breath of Winter - już niedługo ?

Elrond, 2 marca 2004, 15:00

Wszystkich zagorzałych fanów SpellForce – The Order of Dawn ucieszy zapewne wiadomość, iż firma JoWooD Productions Software oficjalnie poinformowała o pracach nad dodatkiem do tejże gry, zatytułowanym The Breath of Winter. Natomiast wszystkich, którzy nie wiedzą dotychczas o co chodzi, pragnę uświadomić, iż SpellForce – The Order of Dawn to wielokrotnie nagradzany produkt, reprezentujący RPS (Role Playing Strategy) czyli RPG z elementami strategii.

JoWooD - informacje finansowe i nowości growe - Gwiezdne Wrota

Elrond, 5 lutego 2004, 16:14

Firma JoWooD Productions podała do wiadomości publicznej wstępną wersję raportu finansowego prezentującego wyniki za rok 2003. Po przebiciu się przez cały gąszcz różnego rodzaju cyferek i szczegółów zrozumiałych jedynie przez finansistów można przyznać rację JoWooD - jest dobrze a są perspektywy na to, że będzie jeszcze lepiej. Dodatkowo, firma ujawniła, iż już niedługo rozpocznie prace nad dwoma nowymi tytułami.

Spellforce: The Order of Dawn w „złotym” statusie

Phoenix, 21 listopada 2003, 13:40

Jakiś czas temu, a dokładniej w newsie: „SpellForce tuż tuż” informowaliśmy Was o zbliżającej się dacie premiery gry Spellforce: The Order of Dawn. Co ciekawe dwa tygodnie później firma JoWooD wystosowała oświadczenie, iż rzeczony tytuł otrzyma także oficjalny dodatek (vide news: „Spellforce dostanie pełnoprawne rozszerzenie”). Dzisiaj mam kolejną przyjemną wiadomość dla fanów tej nadchodzącej produkcji. Otóż brytyjska firma wydawnicza Bigben Interactive UK Ltd. podała do informacji publicznej, iż gra Spellforce weszła w fazę kopiowania i pakowania w tłoczniach (status „gold”). Co się tyczy premiery, to jak to już wcześniej było wspominane na rynek elektroniczno-rozrywkowy produkt ten trafi dnia 28 listopada.

Spellforce dostanie pełnoprawne rozszerzenie

ComCo, 19 listopada 2003, 15:50

Spellforce: The Order of Dawn najkrócej można scharakteryzować jako hybrydę dwóch gatunków: RTS oraz cRPG, której akcja została osadzona w realiach fantasy. Pomimo tego, że moment rynkowego debiutu pełnej wersji gry odbędzie się pod koniec listopada bieżącego roku, jej wydawca, tj. JoWood, oficjalnie poinformował o przygotowywaniu pełnoprawnego rozszerzenia.

SpellForce tuż tuż

Elrond, 4 listopada 2003, 16:02

Firma Encore nie próżnuje i coraz częściej zasypuje graczy miłymi niespodziankami. Otóż dzisiaj poinformowała ona, że nasi "bracia" zza oceanu, gracze amerykańscy, w lutym przyszłego roku dostaną w swoje ręce SpellForce (w części krajów europejskich gra dostępna jest już od 28 października). Według szumnych zapowiedzi twórców, ma być to pierwsza gra, która łączy w sobie wyzwanie jakim jest budowa armii, z elementami taktycznymi oraz interesującą fabułą i rozwojem postaci. Gra zostanie wydana przy współpracy z firmą JoWood.

Nowości o Spellforce: The Order of the Dawn

Phoenix, 1 września 2003, 16:44

Oficjalna witryna gry Spellforce: The Order of the Dawn, której wydawcą jest firma JoWooD doczekała się kolejnej aktualizacji. W dniu dzisiejszym na łamach rzeczonej strony pojawiły się informacje o pierwszym budynku Elfów – „Ratuszu”. Omawiany tytuł jest strategią czasu rzeczywistego osadzoną w realiach fantasy, w której występują także elementy RPG. W naszej ojczyźnie produkt ten pojawi się dzięki firmie CD Projekt w grudniu bieżącego roku.

Dalsza współpraca JoWood i Encore

Syriusz, 20 sierpnia 2003, 13:59

Korporacja Encore poinformowała, że na terenie Stanów Zjednoczonych rozpoczęła się już sprzedaż następujących pozycji: AquaNox 2, Cold Zero: The Last Stand oraz Chaser. Kolejne gry, tj. Neighbors from Hell i Wildlife Park pojawią się odpowiednio: w przyszłym tygodniu oraz październiku. Wspomniana firma podpisała także kolejne porozumienie na publikację tytułów austriackiego studia JoWood.