Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry SpellForce: Zakon Świtu (PC)

PC
SpellForce: Shadow of the Phoenix
SpellForce: Shadow of the Phoenix

dodatek do gry12 listopada 2004

Drugi oficjalny dodatek do ciepło przyjętej gry Spellforce: The Order of Dawn. Po wydarzeniach opowiedzianych w pierwszym rozszerzeniu, The Breath of Winter, w Shadow of the Phoenix zagrożeniem dla uniwersum zostaje tajemniczy nekromanta. Delikwentowi udało się zniewolić jednego z bogów, którego moc wykorzystał do wskrzeszenia trzynastu magów — tych samych, którym nieomal udało się sprowadzić na świat kataklizm o apokaliptycznej skali. Pokonanie sługusów zła możliwe jest wyłącznie przy użyciu kamienia feniksa, a jego odnalezienie jest zadaniem, jakiego podejmuje się prowadzony przez gracza bohater. Na potrzeby rozszerzenia przygotowano kolejną kampanię fabularną, której ukończenie może zająć nawet czterdzieści godzin. W nowych lokacjach czekają nie tylko dodatkowe zadania główne i poboczne, lecz także sojusznicy, którzy wspomagają protagonistę w walce z wrogiem. Rozszerzenie podnosi też limit doświadczenia do pięćdziesiątego poziomu, a także zawiera nowe zaklęcia, elementy uzbrojenia i zestaw umiejętności dla naszego herosa. Strategiczny aspekt rozgrywki również doczekał się nowości w postaci bonusowych jednostek oraz budynków dla każdej rasy, a tryb multiplayer wzbogacono o 25 nowych map.

SpellForce: The Breath of Winter
SpellForce: The Breath of Winter

dodatek do gry25 czerwca 2004

Pierwszy oficjalny dodatek do gry Spellforce: The Order of Dawn. Fabuła rozszerzenia The Breath of Winter koncentruje się na postaci księcia demonów, odpowiedzialnego za przebudzenie Aryna — lodowego smoka, mającego sprowadzić zagładę na świat. Na potrzeby rozszerzenia deweloperzy przygotowali nowe środowisko, wyposażenie i umiejętności dla bohatera, a także dziesiątki zadań głównych i pobocznych. Wszystko to składa się na fabularną kampanię, której ukończenie zajmuje około czterdziestu godzin. Ponadto, w grze pojawia się specjalny tryb — Free Mode — gdzie na ukończenie czekają pojedyncze scenariusze. Co ciekawe, gracz ma do wyboru szereg ustawień definiujących przebieg rozgrywki. Sam schemat zabawy nie uległ większym zmianom, toteż nadal mamy do czynienia z hybrydą gatunków RTS oraz RPG. Oprócz dalszego rozwoju prowadzonej przez siebie postaci, gracz musi dbać o rozwój własnej osady i budowanie składających się ze zróżnicowanych jednostek armii. W produkcji pojawia się również tryb współpracy, pozwalający na wspólną zabawę dla maksymalnie trzech osób.