Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat SimCity 2000

Electronic Arts "zabija" remake SimCity 2000

Movis, 31 lipca 2018, 11:11

Po wykryciu fanowskiego projektu odtwarzającego grę SimCity 2000 na nowym silniku przedstawiciel koncernu Electronic Arts poprosił właścicieli serwisu GitHub o zdjęcie programu ze strony. Sęk w tym, że autor konwersji dowiedział się o kasacji swojego programu dopiero po fakcie.

SimCity 2000 Special Edition za darmo na platformie Origin

Meehow, 10 grudnia 2014, 10:00

Na platformie Origin można całkowicie za darmo dodać SimCity 2000 Special Edition do swojej kolekcji gier. Oferta jest ograniczona czasowo.

SimCity 5 nadchodzi! Premiera w 2013 roku

Aver, 1 marca 2012, 10:20

Niemiecki magazyn Gamestar ujawnił mnóstwo nowych informacji o nadchodzącej grze studia Maxis. Gra wchodzi w zaawansowany etap produkcji, a jej premiera jest przewidywana na rok 2013.

Co nam zabrały Simsy?

Hed, 13 października 2009, 09:18

Ward Moore, jedna z osób zatrudnionych w firmie Maxis, przybliżył nam dwa projekty studia, które zostały odłożone na półkę na rzecz marki The Sims. Decyzja najprawdopodobniej okazała się słuszna, bo w końcu Simsy stały się jedną z najpopularniejszych pecetowych gier, ale jednak anulowane tytuły również mogły być zabawne. Chodzi mianowicie o SimMars oraz SimCastle.

Twórca The Sims i SimCity opuszcza Electronic Arts

Jiker, 9 kwietnia 2009, 09:30

Will Wright, twórca takich marek, jak SimCity, The Sims oraz Spore, opuścił szeregi firmy Electronic Arts. Współzałożyciel studia Maxis, znajdującego się w posiadaniu Elektroników od 1997 roku, skupi się teraz na rozwijaniu idei thinka tanku Stupid Fun Club – ośrodka założonego przez Wrighta w 2001 roku w celu tworzenia nowatorskich rozwiązań i marek.

Maxis nie przygotuje nowej gry spod znaku SimCity

Major Doktor Upiorna, 8 czerwca 2007, 13:40

W połowie bieżącego tygodnia przedstawiciele firmy Electronic Arts oficjalnie wyjaśnili, że są prowadzone prace nad nową grą spod znaku SimCity, określaną jako SimCity Societies. Pozycja ta ma stanowić odłamem cyklu, a nie jak wcześniej sądziliśmy jego piątą część. Dowiedzieliśmy się również, że Maxis, dotychczasowy producent serii nie przygotuje zapowiedzianego tytułu.

Gra SimCity 5 zostanie ujawniona w nowym numerze magazynu Games for Windows?

Krystian Smoszna, 4 czerwca 2007, 07:56

Jeśli potwierdzą się informacje opublikowane wczoraj przez serwis Worthplaying, w lipcowym numerze czasopisma Games for Windows zostanie ujawniona kolejna, piąta już odsłona cyklu SimCity!

Zachodnia premiera SimCity DS już niebawem

eLKaeR, 28 lutego 2007, 17:55

Przy pomocy platformy Nintendo DS korporacja Electronic Arts chce przypomnieć nam klasykę strategii ekonomicznych. Już w nadchodzącym miesiącu na amerykańskie i europejskie półki sklepowe trafi dwuekranowy wariant słynnej gry Theme Park, która oryginalnie zadebiutowała przed trzynastoma laty. Nieco później po obu stronach Atlantyku pojawi się SimCity DS.

Pierwszy trailer z SimCity DS

Vercetti, 30 stycznia 2007, 15:12

Electronic Arts zaprezentowało światu pierwszy trailer z japońskiej edycji gry SimCity DS. Filmik ten ukazuje nam obszerne fragmenty gameplay’a produktu, starając się niejako udowodnić, że tworzenie strategii z myślą o handheldach ma głębszy sens.

Nowe obrazki z gry SimCity DS

Krystian Smoszna, 8 stycznia 2007, 10:26

W Internecie pojawiły się nowe obrazki przedstawiające grę SimCity w wersji na konsolę Nintendo DS. Program przygotowywany jest przez koncern Electronic Arts, z myślą o japońskim rynku. W Kraju Kwitnącej Wiśni produkt zadebiutuje 22 lutego bieżącego roku.

Posiadacze konsoli Nintendo DS zagrają zimą w SimCity

Krystian Smoszna, 31 sierpnia 2006, 10:38

Koncern Electronic Arts przymierza się do wyprodukowania kolejnej gry z cyklu SimCity, tym razem w wersji na konsolę Nintendo DS. Firma zamierza wydać program w Japonii, co nie dziwi, jeśli weźmie się pod uwagę ogromną popularność handhelda w Kraju Kwitnącej Wiśni.

MetroQuest, czyli SimCity dla urbanistów

Krystian Smoszna, 26 czerwca 2006, 12:00

Czy popularne gry komputerowe mogą znaleźć zastosowanie w codziennym życiu? Kanadyjska firma Envision udowadnia, że tak. Jej program o nazwie MetroQuest, z którego korzystają specjaliści od planowania przestrzennego miast, powstał w oparciu o legendarną serię programów rozrywkowych Willa Wrighta – SimCity.

Sim City 5 w produkcji!

Krystian Smoszna, 22 stycznia 2004, 09:00

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów serii Sim City. Luc Barthelet, główny menadżer firmy Maxis, zdradził w wywiadzie dla francuskiego programu o grach komputerowych, że rozpoczęto już prace nad piątą odsłoną popularnego symulatora miasta. Nie ujawnił on jednak żadnych szczegółów na jego temat: jak będzie wyglądał i kiedy miałby się ukazać.

Sim City 4 w produkcji!!

Łosiu, 28 marca 2002, 09:11

Tak, to fakt. Nasze oczy umęczone codziennym kilkunastogodzinnym wysiadywaniem przed monitorem ujrzą kolejną grę z cyklu „buduj i zarządzaj wielkim miastem” z firmy Maxis. Co prawda jak dotychczas nikt wystosował oficjalniej zapowiedzi prasowej dotyczącej kolejnej części serii Sim City, jednak w majowym magazynie Computer Gaming World pojawił się ekskluzywny artykuł inaugurujący Sim City 4.