Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Mario Kart

Nowe gry od Nintendo na konsole 3DS i Wii U

Ender, 8 czerwca 2011, 12:32

Na wczorajszej konferencji Nintendo na targach E3, firma zapowiedziała szereg nowych produkcji na konsole 3DS i Wii U, przygotowanych we własnych studiach deweloperskich.

Nintendo Wii na każdą kieszeń

Olek, 4 maja 2011, 13:31

Co może przekonać graczy do nabycia starzejącej się konsoli Nintendo Wii? Zdaniem japońskiego producenta – koszt zakupu. Koncern Nintendo podjął decyzję o sporej obniżce cen urządzenia. Od połowy maja za zestawy startowe z Nintendo Wii klientom przyjdzie zapłacić 150 dolarów na rynku amerykańskim lub 129 funtów w Wielkiej Brytanii. Nowa cena konsoli w Polsce nie jest jeszcze znana.

Pierwsza połowa tego roku w Japonii należała do New Super Mario Bros. Wii

Adrian Werner, 15 lipca 2010, 11:48

Famitsu, czyli największy japoński magazyn dla graczy opublikował zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Kraju Kwitnącej Wiśni w pierwszej połowie tego roku.

Amerykańscy gracze pod lupą ESA

Olek, 21 czerwca 2010, 14:19

Stowarzyszenie ESA (Entertainment Software Association) prześwietliło amerykański rynek gier wideo. Duża część cyklicznie wydawanego raportu „Essential Facts About The Computer And Video Game Industry 2010"poświęcona została danym statystycznym na temat graczy.

20 najpopularniejszych gier w historii wg. Księgi Rekordów Guinnessa

Jiker, 27 maja 2010, 11:32

Brytyjska redakcja serwisu Tech & Gadgets należącego do grupy MSN.com opracowała, wspólnie z wydawcą Guinness World Records 2010 – Gamer's Edition listę dwudziestu najlepiej sprzedających się gier w historii rynku elektronicznej rozrywki.

Mario i jego 10 rekordów Guinnessa

Filip „fsm” Grabski, 22 maja 2010, 13:30

Najsłynniejszym hydraulikiem świata jest i będzie (mimo starań modela Piotra Adamskiego) sympatyczny Mario, którego najnowsze przygody – gra Super Mario Galaxy 2 – pojawią się na rynku już w czerwcu. Z tej okazji „graczowska” edycja tegorocznej Księgi Rekordów Guinnessa przypomina najważniejsze rekordy wąsatego Włocha.

Najlepiej sprzedające się gry w USA od 1995 roku

Jiker, 20 stycznia 2010, 09:34

Organizacja NPD pokusiła się o sporządzenie listy najlepiej sprzedających się gier konsolowych na amerykańskim rynku od 1995 roku (rozpoczęcie działalności NPD). Notowanie zostało zdominowane przez produkcje firmy Nintendo oraz kolejne odsłony marki Call of Duty.

Wii Sports już z ponad 50 milionami sprzedanych egzemplarzy

Jiker, 3 listopada 2009, 12:00

Japoński koncern Nintendo zamieścił w Internecie rezultaty sprzedaży swoich najpopularniejszych produkcji wydanych na konsole Wii i DS. Zgodnie z oczekiwaniami konkurencje w tyle pozostawiła sportowa kompilacja Wii Sports, która znalazła już ponad 50 milionów nabywców. Umocniła się tym samym na pozycji najlepiej sprzedającej się gry w historii elektronicznej rozrywki.

To jeszcze nie koniec Nintendo!

Elrond, 1 sierpnia 2009, 12:52

Po wczorajszej publikacji artykułu na temat spadku dochodów firmy Nintendo (w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku), jak również zmniejszenia się sprzedaży, pojawiło się nieco komentarzy sugerujących, iż model biznesowy japońskiego giganta branży przestał się sprawdzać. Pora więc zadać kłam takim twierdzeniom.

Brain Training na DS najlepiej sprzedającą się grą w historii Wielkiej Brytanii

Jiker, 6 lipca 2009, 14:30

Z danych organizacji GfK Charttrack wynika, że najlepiej sprzedającą się produkcją w historii brytyjskiego rynku gier jest Dr Kawashima’s Brain Training – zestaw ciekawych łamigłówek i zagadek wydany na przenośne Nintendo DS w pierwszej połowie 2006 roku. Do dzisiaj dzieło firmy Nintendo przekonało do siebie ponad 3 miliony mieszkańców Wysp Brytyjskich.

Nintendo wciąż górą – wyniki finansowe za ubiegły rok fiskalny

Hed, 7 maja 2009, 11:22

Firma Nintendo ogłosiła wyniki finansowe za ubiegły rok fiskalny oraz prognozy na przyszłość. Jak można było się spodziewać korporacja odnotowała wzrost w kwestii sprzedaży oraz zysków. Przez okres 12 miesięcy zakończony 31 marca tego roku sprzedaż produktów urosła o 9 procent względem wcześniejszego roku finansowego. Twórcy Wii i DS-a odnotowali również przychody większe o 14 procent.

Ogłoszono wyniki Nintendo Power Awards

Łosiu, 15 lutego 2009, 15:17

Nintendo Power, jedno z najdłużej istniejących (od 1988 roku) amerykańskich czasopism poświęconych tematyce gier wideo, a w tym przypadku (jak sama nazwa wskazuje) konkretnie marce Nintendo, ogłosiło wyniki swojego corocznego plebiscytu Nintendo Power Awards.

Najdroższe używane gry 2008 roku w Stanach Zjednoczonych

Jiker, 11 stycznia 2009, 12:35

Serwis VideoGamePriceCharts przygotował ciekawy raport, poddający analizie amerykański rynek używanych gier i konsol. Z uzyskanych rezultatów wynika, że najlepiej na tym polu radzą sobie pozycje, których producentami lub wydawcami są firmy Bethesda, Nintendo oraz MTV. Dane zostały zebrane na bazie takich stron, jak Ebay, czy też Amazon.

Ponad milion Wii Fitów i Mario Kart Wii w Wielkiej Brytanii

vampire, 27 listopada 2008, 11:28

Brytyjska organizacja ELSPA (Entertainment and Leisure Software Publishers Association) zajmująca się badaniem tamtejszego rynku uaktualniła swoją bazę gier, które osiągnęły najwyższe wyniki sprzedaży od dnia swojej premiery.

Nintendo podbija Europę

Jiker, 1 września 2008, 11:26

Gry firmy Nintendo podbijają europejskie rynki. Świadczy o tym nie tylko świetna sprzedaż produktów japońskiego koncernu w Wielkiej Brytanii, czy Francji, ale także w Niemczech, Szwecji oraz Hiszpanii. Dotyczy to w szczególności świetnych wyników wypracowanych przez najnowszą odsłonę Mario Kart oraz zestaw Wii Fit.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (4 kwietnia 2008)

Jiker, 4 kwietnia 2008, 10:00

Kolejny dodatek do Two Worlds, Deca Sports w złocie, data europejskiej premiery Ninja Gaiden: Dragon Sword, Def Leppard w Guitar Hero IV, Mario Kart Wii ocenione w Famitsu – zapraszamy do lektury piątkowych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Znamy nowe daty europejskich premier Wii Fit oraz Mario Kart

Kuba, 18 marca 2008, 17:23

Ostatecznie uzyskane na Game Developers Conference daty premier Wii Fit oraz Mario Kart okazały się nieaktualne. Na szczęście udało nam się dowiedzieć, że europejska premiera nie opóźni się tak bardzo, jak niektórzy pesymiści mogliby się spodziewać.

Oficjalne daty premiery Mario Kart, Wii Fit i Wii Ware już znane!

Jiker, 20 lutego 2008, 13:18

Rację mieli ci, którzy twierdzili, że tegoroczna Game Developers Conference okaże się źródłem dobrych i sprawdzonych wieści z każdego praktycznie obozu. Domysły te potwierdza kolejna już przedstawiana przez nas informacja, powstała w oparciu o oficjalne wiadomości ujawnione przez firmę Nintendo.

Nintendo zapowiada motory w Mario Kart na Wii

Metatron, 11 października 2007, 10:34

Fani zwariowanych wyścigów gokartów, za których kierownicami zasiadają maskotki Nintendo, z niecierpliwością wyczekują na najnowszą odsłonę Mario Kart, która ukaże się na konsolę Wii na początku przyszłego roku. Są też jednak wśród nich gracze, którzy obawiają się tego, że seria utknęła w miejscu i nowa odsłona nie przyniesie żadnych poważniejszych zmian. Jak się okazało, minęli się z prawdą.