Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 lutego 2020, 19:10

Zmiany w usłudze GeForce Now. Będzie płatny abonament [Aktualizacja]

Firma Nvidia wprowadziła zmiany w usłudze GeForce Now. Pojawi się płatny abonament, który zaoferuje dodatkowe możliwości - w tym m.in. ray tracing w grach. Darmowe konta będą objęte większymi ograniczeniami niż w czasie trwających dotychczas beta-testów.

Aktualizacja:

Firma Nvidia poinformowała o zakończeniu beta-testów i oficjalnej premierze usługi GeForce Now. Wszystkie informacje zawarte w poniższym newsie zostały potwierdzone.

Gry działają w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach animacji na sekundę. Streamować możemy z wykorzystaniem peceta (Windows 7 lub nowszy albo Mac z systemem w wersji 10.10 - wymagany jest dwurdzeniowy procesor z taktowaniem min. 2,0 GHz, 4 GB pamięci RAM i wsparciem DirectX 11), Nvidia Shield TV (modele z 2015, 2017 i 2019 roku) lub smartfona z systemem Android (min. 5.0, sprzęt musi też posiadać 2 GB pamięci RAM). Na urządzeniach innych niż komputery musimy zaopatrzyć się kompatybilnego pada (Nvidia rekomenduje Shield Controller, Razer Raiju, Junglecat Mobile lub Steelseries Stratus Duo). W przyszłości ma pojawić się także aplikacja dla Chromebooków.

GeForce now wymaga też oczywiście odpowiednio szybkiego łącza internetowego. Minimum to 15 Mb/s, ale rekomendowane jest co najmniej 25 Mb/s (generalnie czym więcej tym lepiej).

Usługa jest dostępna na terenie Ameryki Północnej oraz Europy (także w Polsce, choć Nvidia nie ma w naszym kraju centrum danych - najbliższe są zlokalizowane we Frankfurcie i Sztokholmie).

Oryginalna wiadomość:

Zmiany w usłudze GeForce Now. Będzie płatny abonament [Aktualizacja] - ilustracja #1
Nadchodzą zmiany w GeForce Now.

Portal VideoCardz donosi, że niedługo czekają nas zmiany w usłudze streamingowej GeForce Now firmy Nvidia. Pojawi się nowa, płatna opcja, wyceniona na 4,99 dolara miesięcznie (trochę ponad 19 złotych), która zaoferuje dostęp do dodatkowych benefitów. Warto odnotować, że użytkownicy nadal będą mogli korzystać z usługi za darmo, pod warunkiem, że pogodzą się z pewnymi ograniczeniami.

Darmowe konto pozwoli streamować gry tak, jak do tej pory, ale pojedyncza sesja nie będzie mogła trwać dłużej niż godzinę (obecnie jest to sześć godzin). Może też pojawić się konieczność poczekania w kolejce. Klienci płacący będą w tym względzie traktowani priorytetowo, a do tego będa mogli grać dłużej (nie sprecyzowano o ile). Dodatkowo w ramach abonamentu otrzymamy możliwość cieszenia się ray tracingiem.

Warto odnotować, że wspomniana cena ma charakter promocyjny - serwis Wccftech donosi, że po roku wzrośnie. Rozpatrywana jest suma 9,99 dolarów za miesiąc, ale wszystko będzie uzależnione od konkurencji ze strony Google, Microsoftu i Amazonu. Osoby, które zdecydują się skorzystać z promocji, otrzymają 90 dni za darmo. Należy zaznaczyć, że w przypadku GeForce Now nie musimy dodatkowo kupować gier - gramy w tytuly ze swojej kolekcji, pod warunkiem, że jest kompatybilny z usługą (współpracuje ona z kontami na Steamie, Uplay i Battle.necie). Obecnie użytkownicy urządzeń Shield otrzymują dodatkowo dostęp do selekcji tytułów

Przypominamy, że usługa GeForce Now obecnie znajduje się w fazie beta-testów. Jeśli dzisiejsze doniesienia się potwierdzą, niedługo najprawdopodobniej dojdzie do jej oficjalnej premiery.

  1. Nvidia - strona oficjalna
  2. GeForce Now - strona oficjalna