Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 listopada 2021, 11:43

autor: Czaruś

Xbox Series S wygrał Black Friday w USA

Według najnowszych danych najlepiej sprzedającą się konsolą w USA przy okazji Black Friday jest Xbox Series S. Wyprzedził on PS5, Xboxa Series X oraz Nintendo Switcha.

W SKRÓCIE

  1. W USA najlepiej sprzedającą się konsolą przy okazji czarnego piątku okazał się Xbox Series S.
  2. Są to dane opracowane przez firmę Adobe na podstawie biliona odwiedzin sklepów internetowych.

Portal Business Insider podał informację, że tegoroczny czarny piątek zawojowała konsola Xbox Series S. Okazuje się, że sprzedaje się ona lepiej niż Nintendo Switch w wersji OLED, PS5 oraz jej mocniejsza siostra, czyli Xbox Series X. Wynik ten nie jest jednak aż tak zaskakujący, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że sprzęt nowej generacji jest często trudno dostępny lub sprzedawany po zawyżonych cenach. Natomiast Xboxa Series S można kupić wszędzie i jest stosunkowo tanim urządzeniem.

Z okazji czarnego piątku wiele sklepów ogłosiło ciekawe promocje. Zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z artykułem o Black Friday 2021 i Cyber Monday w Polsce.

Osoby zastanawiające się nad zakupem Xboxa Series S odsyłam zaś do naszej recenzji:

  1. Recenzja Xbox Series S – konsola dla ludzi, którzy nie interesują się grami.

Sukces sprzedażowy konsoli Xbox Series S został potwierdzony dzięki firmie Adobe. Używając Adobe Analytics, spółka zebrała dane odnośnie ponad biliona wizyt w różnych internetowych sklepach w USA i przedstawiła je w postaci zestawienia Digital Economy Index.

Nie wiemy, czy w przypadku lepszej dostępności innego sprzętu pozycja najlepiej sprzedającej się konsoli uległaby zmianie. Z całą pewnością jest to jednak ogromny sukces dla firmy Microsoft. Ponadto są duże szanse na to, że korporacja zarobi również na abonamencie Xbox Game Pass, który zakupi wielu nowych graczy.