Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 lipca 2020, 13:00

autor: Sodar

Xbox Series S może kosztować mniej niż 300 dolarów

Głównym rywalem PS5 ma być Xbox Series X. Tymczasem warto pamiętać, że Microsoft przygotowuje także jego tańszą alternatywę – Xbox Series S. Może ona kosztować poniżej 300 dolarów.

Xbox Series S może kosztować mniej niż 300 dolarów - ilustracja #1
Wygląd Xbox Series S - wizja artysty. Źródło: Reddit
W SKRÓCIE:
  • dla osób, którym wystarczy rozdzielczość 1080p w konsolowym graniu, Microsoft przygotowuje tańszą wersję Xbox Series X;
  • Xbox Series S według niektórych (niepotwierdzonych) informacji ma kosztować pomiędzy 250 a 300 dolarów (co po przeliczeniu na złotówki i dodaniu VAT daje około 1200 – 1400 zł).

Xbox Series S to jedna z nowych konsol Microsoftu. Ma to być tańsza alternatywa dla Xbox Series X. Jako główną różnicę podaję się mniejsze możliwości obliczeniowe i brak obsługi wyższych rozdzielczości. S-ka projektowana jest do grania w 1080p (być może też 1440p). Wydajność APU ma wynosić około 4 Tflops, czyli trzykrotnie mniej od większego brata, a cena ma kształtować się na poziomie 250-300 dolarów (w USA bez VAT).

Mówi się też o mniejszej pojemności pamięci RAM – 10 GB (względem 16 GB w XSX), lecz są to na razie tylko domysły, podobnie jak wygląd. Niektórzy przypuszczają, że S-ka będzie sporo mniejsza od Series X. W sieci nie brakuje wizji artystów, gdzie XSX pozbawiono slotu napędu i ucięto mniej więcej w połowie. Poza tym Xbox Series S ma posiadać większość zalet droższego modelu, m.in. szybki dysk SSD i sprzętowy ray tracing.

Twórca kanału YouTube Moore’s Law Is Dead w opublikowanym niedawno filmie twierdzi, że słabszy Xbox powinien kosztować pomiędzy 250 a 300 dolarów (ceny bez VAT, w złotówkach z doliczonym podatkiem to około 1200-1400 zł). Podobne domysły można znaleźć w wielu innych miejscach w sieci. Jeśli faktycznie cena zawarłaby się w tym zakresie, tańszy Xbox byłby ciekawą alternatywą dla ludzi, którym do zabawy wystarczy rozdzielczość 1080p.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach