Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 kwietnia 2019, 10:35

autor: Serek

Wyciekły wymagania sprzętowe i data premiery Valve Index

W sieci pojawiły się pierwsze konkrety na temat daty premiery oraz wymagań sprzętowych Valve Index - nowego zestawu VR od twórców Steama. Wszystko za sprawą placeholdera, który ujawniał zawartość zestawu oraz powyższe informacje.

Valve Index w całej okazałości. - Wyciekły wymagania sprzętowe i data premiery Valve Index - wiadomość - 2019-04-02
Valve Index w całej okazałości.

Kilka dni temu na Steamie pojawiła się podstrona poświęcona Valve Index - goglom VR od twórców Half-Life. Producent nie zdradził większej liczby szczegółów, a jedynie opatrzył zdjęcie krótkim podpisem i datą: maj 2019 roku. Do tej pory nie było wiadomo, co oznacza podany termin. Sytuacja uległa jednak zmianie - na Steamie doszło do błędnego opublikowania informacji, w wyniku czego poznaliśmy wiele konkretów na temat urządzenia. Strona (a właściwie placeholder) zniknęła już z platformy, ale czujni użytkownicy zdążyli zrobić zrzuty ekranu. Czego się dowiedzieliśmy?

Z przecieku wynika, że urządzenie trafi do sprzedaży 15 czerwca 2019 roku. Valve Index będzie dostępne w zestawie z wbudowanymi słuchawkami, złączami DisplayPort 1.2 i USB 3.0, zasilaczem (z odpowiednimi wtyczkami w zależności od regionu), dwiema podpórkami na twarz oraz chusteczką do czyszczenia. Valve ma przedstawić pozostałe szczegóły 1 maja bieżącego roku. Wtedy poznamy także cenę produktu, a klienci będą mogli składać zamówienia przedpremierowe. Niżej możecie zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi, które pojawiły się przy okazji przecieku.

Minimalne wymagania sprzętowe Valve Index

  1. System operacyjny: Windows 10
  2. Procesor: Dual Core (z technologią Hyper-Threading)
  3. Karta grafiki: GeForce GTX 970 / Radeon RX 480
  4. Pamięć RAM: 8 GB
  5. Dodatkowe: złącza DisplayPort 1.2 oraz USB (2.0 lub nowsze)

Serwis The Verge zapytał przedstawiciela firmy o wiarygodność informacji, które wyciekły na Steamie. Ten potwierdził zgodność informacji z rzeczywistym stanem rzeczy, zastrzegając jedynie, że data premiery może się nieco różnić od zamieszczonej na stronie. Dodatkowo kontrolery Knuckles noszą teraz nazwę Valve Index Controllers, co oczywiście oznacza, że to właśnie za ich pomocą będziemy sterować w grach na urządzenie Valve. Poniżej możecie zobaczyć placeholder w całej okazałości.

  1. Oficjalna strona internetowa Valve Index
  2. Strona internetowa Steam