Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 marca 2021, 11:37

autor: Aquma

Windows 10 zbierze dane, by dostosować system do użytkownika

System operacyjny Windows 10 może otrzymać nową zakładkę ustawień, w której będziemy mogli określić, jak najczęściej korzystamy ze swojego komputera. Pozwoli to „okienkom” oferować nam dodatkowe wskazówki i polecać treści.

W SKRÓCIE:

  1. Microsoft testuje nową zakładkę w ustawieniach systemu Windows 10;
  2. pozwoli nam ona określić, w jaki sposób najczęściej korzystamy z komputera, by „okienka” mogły polecać nam przydatne funkcje i nowe treści.

Portal Windows Latest donosi, że firma Microsoft testuje nową funkcję systemu operacyjnego Windows 10. Chodzi o zakładkę ustawień Device Usage (w wolnym tłumaczeniu „użytkowanie urządzenia”), w której możemy określić, do czego najczęściej używamy swojego komputera. Jeśli to zrobimy, OS może wykorzystać te informacje, by zaoferować nam „bardziej spersonalizowane” doświadczenie.

Windows 10 zbierze dane, by dostosować system do użytkownika - ilustracja #1
Nowa zakładka w ustawieniach systemu Windows 10. Źródło: https://www.windowslatest.com/2021/03/27/microsoft-wants-to-optimize-your-windows-10-device-for-specific-use-cases/

Zakładka obejmuje sześć kategorii, które możemy wybrać po przesunięciu suwaka. Są to: granie, rodzina, kreatywność, szkoła, rozrywka i biznes. Każda z nich posiada krótki opis (przykładowo grupa „rodzina” dotyczy kwestii związanych z kontaktowaniem się z bliskimi, profilami dla różnych użytkowników oraz ustawieniami bezpieczeństwa, zaś „rozrywka” obejmuje oglądanie filmów i surfowanie po sieci oraz social mediach).

Kiedy określimy sposoby, w jakie korzystamy z komputera, system zacznie wyświetlać nam wskazówki i polecać treści – np. zasugeruje nam gry, w które dotychczas nie graliśmy albo pomoże odkryć nowe filmy. Warto przy tym odnotować, że możemy zaznaczyć więcej niż jedną opcję, więc nie trzeba się szczególnie ograniczać.

Nowa zakładka na razie jest w fazie testów i trudno powiedzieć, kiedy (i czy w ogóle) ostatecznie trafi do normalnej wersji systemu Windows 10.

  1. Windows 10 – użyteczne porady i funkcje
  2. Windows 7 vs Windows 10
Windows 10 zbierze dane, by dostosować system do użytkownika - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.