Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 grudnia 2021, 18:31

autor: Dawid Wanat

TikTok królem Internetu - pokonał już nawet Google

Cloudflare udostępnił na swoim blogu przegląd ruchu w Internecie w 2021 roku. Raport ukazuje wiele trendów, począwszy od zainteresowania wokół podróży kosmicznych, a kończąc na wielkim tryumfie TikToka.

Jak na razie z roku na rok ruch w Internecie jest coraz większy, za sprawą wciąż panującej pandemii tendencja ta wydaje się utrzymywać. Ludzie spędzają coraz więcej czasu w sieci, czy to korzystając ze smartfona, tableta, komputera osobistego czy innego urządzenia. Dla niektórych może być szokiem, że w roku 2021 najczęściej odwiedzaną domeną był TikTok.

TikTok królem Internetu - pokonał już nawet Google - ilustracja #1
Wykres przedstawiający miejsce TikToka w rankingu na przestrzeni całego roku. Źródło: blog.cloudflare.com.

Ukazał to przegląd ruchu w sieci za rok 2021 przeprowadzony przez Cloudflare (firmę będącą dostawcą usług dostarczania treści w Internecie). Według niego TikTok był najpopularniejszą domeną w tym roku, detronizując zeszłorocznego lidera – Google.

Lista najpopularniejszych domen w 2021 i 2020 roku:

Miejsce w rankingu

2021

2020

1

TikTok.com

Google.com

2

Google.com

Facebook.com

3

Facebook.com

Microsoft.com

4

Microsoft.com

Apple.com

5

Apple.com

Netflix.com

6

Amazon.com

Amazon.com

7

Netflix.com

TikTok.com

8

YouTube.com

YouTube.com

9

Twitter.com

Instagram.com

10

WhatsApp.com

Twitter.com

Ten rok był także obfity w kosmiczne podboje, m.in. programy eksploracji Marsa czy pierwsze pozaziemskie loty pasażerskie. Widoczne jest to także na przykładzie ruchu w Internecie. Jeśli chodzi o „kosmiczne” domeny, prym przez cały rok wiodła NASA.gov, tuż za nią uplasowało się SpaceX.com, a na trzecim miejscu w tej kategorii widnieje BlueOrigin.com.

Sam raport jest dużo bardziej szczegółowy, ukazuje też wahania poszczególnych domen i to, jakie trendy dominowały w poszczególnych częściach roku. Dane natomiast pochodzą ze strony Cloudflare Radar, dzięki której możemy monitorować globalny lub krajowy ruch internetowy.

TikTok królem Internetu - pokonał już nawet Google - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.