Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 15 maja 2016, 09:50

autor: Góral

Tencent Games Platform (TGP) Box - właściciel Riot Games zapowiedział własną konsolę

Holding Tencent, będący właścicielem studia Riot Games (twórców League of Legends), zapowiedział konsolę Tencent Games Platform (TGP) Box. Sprzęt umożliwiać ma pobieranie i transmitowanie rozgrywki z takich gier jak League of Legends, FIFA Online 3, NBA 2K Online, Monster Hunter Online czy też Need for Speed: Hot Pursuit Tournament.

Tencent Games Platform (TGP) Box / Źródło: AllChinaTech.
Tencent Games Platform (TGP) Box / Źródło: AllChinaTech.
Tencent Games Platform (TGP) Box w skrócie:
  • Konsola holdingu Tencent
  • Wyposażona w system operacyjny Windows 10 i procesor szóstej generacji od firmy Intel
  • Urządzenie przeznaczone głównie do gier sieciowych

Holding Tencent, właściciel studia Riot Games (twórcy League of Legends) i współwłaściciel Epic Games (serie Unreal, Gears of War i inne), zapowiedział podczas CES Asia własną konsolę. Tencent Games Platform (TGP) Box to w gruncie rzeczy komputer wyposażony w jeden z procesorów szóstej generacji od firmy Intel (i3, i5 lub i7) oraz system operacyjny Windows 10. W trybie TGP BOX urządzenie umożliwia pobieranie i streamowanie gier, w tym takich tytułów jak wspomniane wcześniej League of Legends, FIFA Online 3, NBA 2K Online, Monster Hunter Online czy też Need for Speed: Hot Pursuit Tournament. Zapowiedziano również, że w tym roku pojawią się kolejne wysokiej jakości projekty od zewnętrznych deweloperów.

Wygląda więc na to, że jest to konsola przeznaczona dla fanów gier sieciowych. W Chinach Tencent Games posiada największa społeczność skupioną wokół tego typu tytułów i to najpewniej do niej skierowany będzie Tencent Games Platform (TGP) Box. Wątpliwe, by sprzęt zadebiutował w USA i Europie, aczkolwiek nie podano żadnych konkretów na ten temat, więc kto wie?

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.