Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 sierpnia 2020, 22:03

Sony pracuje nad nowymi goglami VR. Niekoniecznie dla PS5

Na japońskiej stronie firmy Sony pojawiło się ogłoszenie o pracy dla inżyniera konstruującego gogle wirtualnej rzeczywistości. Nie zostało ono jednak zamieszczone przez oddział rozwijający markę PlayStation, co może sugerować, że sprzęt nie będzie przeznaczony dla PS5.

Sony pracuje nad nowymi goglami VR. Niekoniecznie dla PS5 - ilustracja #1
Sony pracuje nad kolejnymi goglami VR.

Sony najprawdopodobniej pracuje nad nowym sprzętem VR. Na japońskiej stronie firmy (via UploadVR) pojawiło się ogłoszenie o pracę dla inżynierów, konstruujących gogle wirtualnej rzeczywistości. Co ciekawe nie zostało ono zamieszczone przez odpowiedzialne za rozwój PlayStation Sony Interactive Entertainment, a przez Sony Corporation. Może to sugerować, że sprzęt ten będzie mieć szersze zastosowanie niż PSVR i niekoniecznie będzie przeznaczony na PS5.

Z ogłoszenia można wyczytać także kilka szczegółów związanych ze stanowiskiem. Zatrudniony będzie pracować w 15-osobowym zespole, którego zadaniem jest między innymi opracowanie lekkiej obudowy, soczewek oraz systemu odprowadzania ciepła. Ekipa ma 5 lat na wykonanie całości. Oznacza to, że na efekty jej pracy przyjdzie nam czekać przynajmniej do 2025 roku.

Jeśli jest to jedyny projekt gogli VR, nad którym pracuje Sony, to oznacza, że PS5 może nie dostać własnego akcesorium związanego z wirtualną rzeczywistością albo po prostu korzystać z już istniejących gogli PSVR.