Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 marca 2023, 15:15

autor: Damian Miśta

Samsung trafił do Fortnite, firma otwiera markowy świat w grze

Samsung nawiązał współpracę z Epic Games i wkroczy do świata Fortnite’a za sprawą ciekawej mapy i dodania do gry Samsunga Galaxy S23.

Źródło fot. Epic Games | Fortnite.
i

Granie w metaverse nie należy do najpopularniejszych form rozrywki na świecie. Ale Samsung postanowił ugryźć ten kawałek tortu od nieco innej strony, co zaowocowało dodaniem do gry Fortnite mapy zawierającej lokacje Samsung SmartCity store i Samsung Island. Na niej gracze mogą wchodzić w interakcje z różnymi urządzeniami południowokoreańskiego producenta. W końcu na wspomnianej wyspie znajduje się wirtualny salon wystawowy, gdzie mają być prezentowane nowe modele wychodzące spod szyldu koreańskiego giganta. To wszystko przygotowano m.in. z myślą o goglach VR.

W celu uzyskania dostępu do nowej zawartości należy użyć w grze kodu 8526-6648-9508.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak przeniesienie do gry modelu Galaxy S23. Na nowej mapie gracze w trybie Fun Game Quest mają za zadanie znaleźć ukryte w świecie gry egzemplarze tego smartfona, a następnie utrzymać je przy sobie do końca rundy.

Samsung trafił do Fortnite, firma otwiera markowy świat w grze - ilustracja #1
Tu się ukrył Galaxy S23. Źródło: Samsung Mexico.

Co ciekawe, interaktywność Galaxy S23 w grze nie kończy się jedynie na możliwości podniesienia go z ziemi. Gracze mogą widzieć w ciemnościach dzięki przyciskowi „Nightography” czy zwiększyć zasięg wzroku za sprawą funkcji „zoom”.

Fortnite pobierzesz tutaj

To dość ciekawa strategia marketingowa ze strony Samsunga. Koreańczycy ewidentnie nie chcą popełniać kosztownych błędów konkurencji (np. Mety z ich metaverse), ale jednocześnie mają nadzieję dotrzeć do nowych grup odbiorców. Popularność Fortnite z pewnością w tym pomaga. Mamy jednak nadzieję, że nie oznacza to, iż w przyszłości gra przesadzi z ilością podobnych reklam (bo tym de facto jest obecność Samsunga w Fortnite).

  1. Oficjalna strona internetowa Samsunga
  2. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite
Samsung trafił do Fortnite, firma otwiera markowy świat w grze - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie od młodych lat. Był krótko na kierunku dziennikarskim, gdzie zainteresował się psychologią, którą aktualnie studiuje. Mimo tego planów znacznie nie zmienił i zaczął działać na GRY-Online w lipcu 2022 roku. Najlepiej czuje się w tematach technologicznych, chociaż gry i filmy nie kryją przed nim tajemnic. Spędził niezliczoną ilość godzin przemierzając Khorinis, a serię o przygodach Indiany Jonesie zna na pamięć. Czytał również od deski do deski czasopisma branżowe. Poza tym majsterkuje lub wybiera się w podróż do minionych epok.

więcej