Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 października 2020, 10:57

autor: Bartłomiej Sagan

RTX 3080 w wersji z 20 GB VRAM już niedługo

GeForce RTX 3080 okazał się sukcesem pod względem wydajności, w związku z czym nakład GPU wyprzedał się w dniu premiery. Zaskakujące są więc doniesienia, że premiera wersji układu z podwojoną ilością pamięci odbędzie się w nieodległej przyszłości.

Zgodnie z najnowszymi przeciekami, Nvidia planuje grudniową premierę RTX-a 3080 i RTX-a 3070 z podwojoną ilością pamięci. Pierwszy z nich otrzyma 20 GB VRAM GDDR6X, a drugi 16 GB VRAM GDDR6. Pozostałe elementy specyfikacji nie ulegną zmianie. Wszyscy narzekający, że 10 GB VRAM to za mało do komfortowej rozgrywki w 4K, powinni więc być usatysfakcjonowani. Jedyne co zastanawia, to czy grudniowa premiera nie jest jedynie pobożnym życzeniem - niedawno firma z Santa Clara potwierdziła, że problemy z dostępnością podstawowego RTX-a 3080 potrwają co najmniej do końca roku.

W wycieku znajduje się też informacja, że 3070Ti nie powstanie, aczkolwiek istnieje szansa na to, że pojawi się jako odświeżona wersja SUPER w przyszłym roku. Niepocieszone będą za to osoby oczekujące tańszych kart z rodziny Ampere - 3060Ti najprawdopodobniej również doczeka się przesunięcia premiery, która odbędzie się w połowie listopada.

Ostatnia aktualizacja: 2020-10-08

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.