Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 września 2020, 10:42

autor: Bartłomiej Sagan

Radeon RX 6000 - nowe zdjęcia flagowej karty graficznej AMD

Przedstawiciel nowej serii kart graficznych AMD, Radeon RX 6000, pojawił się na kolejnych zdjęciach. Jest wysoce prawdopodobne, że mamy do czynienia z topowym układem.

Radeon RX 6000 - nowe zdjęcia flagowej karty graficznej AMD - ilustracja #1
Tak rzekomo wyglądać będzie flagowiec serii RX 6000
W SKRÓCIE:
  • karta widoczna na obrazkach to podobno RX 6900 XT, nowy flagowiec AMD,
  • za chłodzenie odpowiadać będzie aluminiowy radiator i trzy wentylatory o identycznej średnicy.

Zaledwie dzień po prezentacji ogólnego wyglądu układów graficznych z serii Radeon RX 6000 w grze Fortnite pojawiła się okazja, aby zobaczyć je ponownie. JayzTwoCents, znany youtuber zajmujący sie testowaniem sprzętu komputerowego, otrzymał materiały od swojego tajemniczego informatora. Karta widoczna na dostarczonych przez niego obrazkach to podobno RX 6900 XT - przyszły flagowiec AMD. Należy jednak pamiętać, że sam autor filmu podkreśla brak powiązań źródła z korporacją z Sunnyvale czy też jej partnerami, a zdjęcia dotarły do niego długą i okrężną drogą.

Radeon RX 6000 - nowe zdjęcia flagowej karty graficznej AMD - ilustracja #2
Render ukazujący układ z innego profilu

Na pierwszych dwóch obrazkach możemy zaobserwować system chłodzenia z najprawdopodobniej aluminiowym radiatorem oraz trzy wentylatory o identycznej średnicy. Potwierdzają się też wcześniejsze przecieki o dwóch 8-pinowych wtyczkach zasilania. Ciekawa jest również konstrukcja na ostatnim ze zdjęć, gdyż na renderze widoczny jest układ mniejszy od rzekomego RX 6900 XT i wyposażony w dwa wentylatory. Gniazda zasilające są natomiast w identycznej konfiguracji.

Radeon RX 6000 - nowe zdjęcia flagowej karty graficznej AMD - ilustracja #3
Tajemniczy, mniejszy brat flagowca?

Poza prawdopodobnym wyglądem nie ujawniono żadnych innych szczegółów pokroju wydajności czy ceny. Pozostaje więc czekać na oficjalną prezentację układów, która nastąpi 28 października bieżącego roku.