Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 listopada 2020, 08:52

PS5 bez wsparcia dla rozdzielczości 1440p

Posiadacze monitorów, którzy planowali kupno PS5, nie będą zadowoleni. Sony potwierdziło, że najnowsza konsola nie obsłuży popularnej rozdzielczości.

W SKRÓCIE:
  1. Wśród obsługiwanych przez PS5 rozdzielczości zabraknie 1440p.
  2. Informację potwierdził włoski oddział serwisu IGN.

PS5 nie obsłuży rozdzielczości 1440p. Poinformował o tym redaktor włoskiego oddziału IGN, który skontaktował się z Sony, by ostatecznie skonfrontować z faktami krążące po sieci plotki.

Informacje o rzekomej obsłudze przez PS5 niestandardowych dla TV rozdzielczości krążyły po internecie od jakiegoś czasu. Sony oficjalnie sprawy nie komentowało, ale w końcu musiało doprecyzować tę kwestię.

Problem dotyczy mimo wszystko małej grupy użytkowników, którzy planowali podpiąć konsolę pod monitory obsługujące natywnie rozdzielczość 1440p. Posiadacze telewizorów nie zauważą żadnej różnicy, gdyż matryce tych urządzeń przeskoczyły od razu z 1080p do 4K. Nie oznacza to także, że monitor obsługujący rozdzielczość QHD nie wyświetli obrazu z PS5 w ogóle. Po prostu będzie on skalowany z 1080p do 1440p.

Dla porównania, Xbox Series X|S bezproblemowo poradzi sobie z rozdzielczościami od 1080p przez 1440p aż po natywne 4K w Series X. Pokazuje to, że Microsoft obrał inną ścieżkę przy projektowaniu konsoli aniżeli Sony.

  1. PS5 w redakcji GRYOnline.pl, nowa generacja w komplecie
  2. PlayStation 5 – strona oficjalna