Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 sierpnia 2022, 10:45

PS5 będzie jeszcze droższe; Sony podnosi cenę w odpowiedzi na inflację

Sony poinformowało o podwyżce rekomendowanej ceny PS5. Możemy się spodziewać, że wkrótce wzrośnie ona również w lokalnych sklepach.

Sony poinformowało o podwyżce ceny PlayStation 5. Zmiana ta ma być odpowiedzią na coraz trudniejsze warunki ekonomiczne na świecie. Japońska firma stwierdziła, że korekta wyceny konsoli była konieczna ze względu na „wysoką globalną inflację, a także niekorzystne trendy walutowe”.

Cena PS5 – gdzie i o ile wzrosła?

PlayStation 5 zakupicie tutaj

Podwyżka ceny PS5 dotknęła wszystkie światowe rynki oprócz USA. W Europie Sony podniosło tzw. rekomendowaną cenę detaliczną konsoli, co wpłynie także na ceny w sklepach. Poniżej znajdziecie nową wycenę poszczególnych modeli sprzętu.

  1. PS5 z napędem Blu-ray– 549,99 euro (około 2618 złotych)
  2. PS5 Digital Edition – 449,99 euro (około 2141 złotych)

Oczywiście widoczne powyżej kwoty są w obecnych warunkach znacznie niższe niż realne ceny w sklepach. Jest to związane z faktem, że mowa jedynie o rekomendowanej wycenie. Sklepy dostosowują ją zaś samodzielne w zależności od wypadkowej popytu i podaży.

Możemy się spodziewać, że wzrost ceny rekomendowanej wpłynie także na realną wycenę sprzedawców. Na razie nie widać jeszcze oznak tej zmiany, lecz to prawdopodobnie ostatni dzwonek, by PS5 zakupić za mniej niż 3 tysiące złotych.

  1. PlayStation – oficjalna strona

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej