Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 czerwca 2019, 00:12

autor: Entelarmer

Project xCloud - usługa strumieniowania Microsoftu z datą premiery

Firma Microsoft ujawniła termin premiery Project xCloud. Usługa strumieniowania gier będzie dostępna od października.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Usługę strumieniowania gier Microsoftu sprawdzimy pod koniec roku. - Project xCloud - usługa strumieniowania Microsoftu z datą premiery - wiadomość - 2019-06-10
Usługę strumieniowania gier Microsoftu sprawdzimy pod koniec roku.

Tak jak zapowiadano, na konferencji Microsoftu z okazji tegorocznych targów E3 zdradzono kolejne szczegóły na temat Project xCloud. Nie powiedziano zbyt wiele, ale spośród ujawnionych informacji najważniejsza dotyczy daty premiery. Gigant z Redmond udostępni próbną wersję swojej nowej usługi w październiku. Dodano też, że pozwoli ona na strumieniowanie gier także z własnej konsoli, a nie tylko poprzez specjalnie przygotowane serwery Microsoftu. Co ciekawe, funkcja ta będzie dostępna bezpłatnie, pozwalając na stworzenie – wedle słów Phila Spencera, szefa Xboksa – „własnego i darmowego serwera xCloud”.

Na razie nie zdradzono nic więcej, nie wiemy więc, ile będzie kosztować korzystanie z tej usługi ani też jakiej jakości łącze będzie wymagane do jej działania. Wypada jednak dodać, że Microsoft pozwala uczestnikom targów E3 2019 na sprawdzenie Project xCloud. Niewykluczone, że w trakcie tych pokazów firma podzieli się kolejnymi szczegółami dotyczącymi swojego projektu.