Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 kwietnia 2020, 16:30

autor: Entelarmer

Problemy z firmware 7.50 PS4; lepiej jeszcze nie instalować

Internauci donoszą o problemach z konsolą PlayStation 4 spowodowanych ostatnią aktualizacją oprogramowania. U części graczy firmware 7.50 uniemożliwia uruchomienie urządzenia, podczas gdy inni zauważyli błędy w działaniu napędu Blu-ray.

Problemy z firmware 7.50 PS4; lepiej jeszcze nie instalować - ilustracja #1
Nowa aktualizacja przyniosła ze sobą parę problemów.

Od wczoraj posiadacze PlayStation 4 mogą pobrać kolejną aktualizację oprogramowania konsoli. Jednakże oprócz poprawek wydajności oraz wsparcia HDCP 2.3 dla HDMI nowy firmware przyniósł ze sobą garść błędów. Użytkownicy Reddita donoszą o problemach z uruchomieniem konsoli po zainstalowaniu uaktualnienia 7.50. U niektórych przejawia się to niekończącym się wznawianiem ładowania systemu, podczas gdy u innych włączone urządzenie nie przesyła żadnego sygnału do telewizora.

Część graczy nie mogła też zainstalować aktualizacji przez błąd SU-42118-6, znany z poprzednich aktualizacji systemu i powiązany z wadliwym działaniem napędu Blu-ray. Ten zresztą dostarczył „uciech” również użytkownikom, którym udało się wgrać nowy firmware. W niektórych przypadkach konsola nie odczytywała płyt bądź przymusowo wysuwała je.

Jak na razie Sony nie odniosło się do całej sytuacji. Jeśli macie podobne problemy z PlayStation 4, zalecamy wstrzymanie się z aktualizacją lub zainstalowanie jej w trybie bezpiecznym (uruchamianym przytrzymaniem przycisku zasilania przez dziesięć sekund) przez instancję zgraną na nośnik USB. Firmware 7.50 możecie pobrać z oficjalnej strony PlayStation.