Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 czerwca 2020, 11:07

Pokaz PS5 został najpopularniejszym growym streamem na YouTube

W czwartek miała miejsce prezentacja The Future of Gaming. W czasie jej trwania ujawniono między innymi wygląd PS5. Jak się okazuje, wydarzenie to spotkało się z ogromnym zainteresowaniem ze strony społeczności, a sama transmisja z pokazu została najczęściej oglądanym growym streamem w historii serwisu YouTube.

Pokaz PS5 został najpopularniejszym growym streamem na YouTube - ilustracja #1
The Future of Gaming cieszyło się rekordową popularnością.

Dwa dni temu miała miejsce prezentacja Sony The Future of Gaming. Podczas trwającej ponad godzinę transmisji pokazano nie tylko gry zmierzające na PS5, ale także sam wygląd konsoli. Wydarzenie to okazało się ogromnym sukcesem pod względem zgromadzonej widowni i zostało najczęściej oglądanym growym streamem w historii serwisu YouTube.

Informacje na temat rekordu pobitego przez The Future of Gaming podała na Twitterze manager statystyk serwisu YouTube Millie Amand. Oprócz tego, zdradziła ona także kilka innych ciekawych faktów na temat streama. Na 10 minut przez rozpoczęciem wydarzenia oczekiwało na nie 1,5 miliona osób. Liczba wszystkich widzów transmisji osiągnęła natomiast wartość 7,32 miliona.

Należy mieć na uwadze, że liczby te nie oddają całej skali popularności wydarzenia. Dane te nie uwzględniają osób, które oglądały zapis prezentacji po zakończeniu transmisji na żywo. Dodatkowo pokaz był emitowany nie tylko za pomocą YouTube i część zainteresowanych mogła go obejrzeć na Twitchu.