Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 grudnia 2013, 12:04

autor: luckie

PlayStation 4 najszybciej sprzedającą się konsolą w historii Wielkiej Brytanii

Firma Chart-Track podaje, że PlayStation 4 stało się najszybciej sprzedająca się konsolą w historii Wielkiej Brytanii. Pod tym względem urządzenie pobiło dotychczasowy rekord – 185 tysięcy nabywców w ciągu pierwszych czterech dni – należący do PSP.

Gracze z Wielkiej Brytanii entuzjastycznie przyjeli nową konsolę Sony (źródło: Mirror) - PlayStation 4 najszybciej sprzedającą się konsolą w Wielkiej Brytanii - wiadomość - 2013-12-02
Gracze z Wielkiej Brytanii entuzjastycznie przyjeli nową konsolę Sony (źródło: Mirror)
PlayStation 4 trzęsie Wyspami Brytyjskimi
  1. PlayStation 4 jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii UK
  2. Poprzedni rekord: PSP ze 185 tysiącami egzemplarzy sprzedanymi w ciągu 4 dni
  3. W tygodniu 24-30 listopada najlepiej sprzedającym się exclusive’em był Killzone: Shadow Fall

Jak podaje serwis Eurogamer, według danych firmy Chart-Track PlayStation 4 zyskało miano najszybciej sprzedającej się konsoli na rynku brytyjskim. Dotychczasowy rekord od ośmiu lat należał do przenośnej PlayStation Portable, która w ciągu czterech dni od wydania znalazła na Wyspach Brytyjskich 185 tysięcy nabywców. Choć Chart-Track nie podaje na razie dokładnych danych, logiczny jest wniosek, że PS4 (które w Europie zadebiutowało 29 listopada) podobny lub wyższy wynik osiągnęło jeszcze szybciej.

Jeśli chodzi o gry, w ostatnim tygodniu listopada największą popularnością w Wielkiej Brytanii (dotyczy wszystkich platform) cieszył się FPS studia Infinity Ward Call of Duty: Ghosts, strącając dotychczasowego lidera, grę FIFA 14, na miejsce drugie. Za nimi na liście uplasował się Battlefield 4. Najlepiej sprzedającym się exclusive’em był okupujący czwartą pozycję Killzone: Shadow Fall (PS4). Wkrótce przygotujemy pełną listę dziesięciu najbardziej rozchwytywanych tytułów na Wyspach w tygodniu 24-30 listopada.

Trudno obecnie jednoznacznie stwierdzić po czyjej stronie – firmy Microsoft czy Sony – stoi większość klientów. Wiemy jedynie, że zarówno PlayStation 4, jak i Xboksowi One udało się w ciągu pierwszej doby trafić do ponad miliona odbiorców na całym świecie. Pozostałe zestawienia przedstawione do tej pory – jak choćby o przewadze Xboksa One w Stanach Zjednoczonych w Czarny Piątek – wydają się być dość tendencyjne (uwzględniają jedynie wyniki lokalne) i, co najważniejsze, pomijają konkretne liczby. Na bardziej wiarygodny obraz sytuacji przyjdzie nam poczekać do czasu ujawnienia ogólnych danych sprzedażowych.

  1. Oficjalna strona PlayStation