Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 3 czerwca 2019, 10:55

autor: Adrian Werner

Oppo prezentuje kamerę do selfie w ekranie smartfona

Oppo pracuje nad smartfonem, w którym przednia kamera zostanie ukryta pod ekranem urządzenia. Wiceprezes firmy pochwalił się filmikiem pokazującym, jak to rozwiązanie prezentuje się w akcji.

Oppo ma ciekawy pomysł na przednią kamerę w smartfonach. - Oppo prezentuje kamerę do selfie w ekranie smartfona - wiadomość - 2019-06-03
Oppo ma ciekawy pomysł na przednią kamerę w smartfonach.

Producenci smartfonów od pewnego czasu szukają sposobów na schowanie przedniej kamery, służącej głównie do robienia selfie. Firma Oppo właśnie pochwaliła się swoim rozwiązaniem i wydaje się ono być najbardziej eleganckim, choć nie brakuje mu również wad.

Wiceprezes Oppo, Brian Shen, pokazał krótkie wideo prezentujące przednią kamerę ukrytą pod ekranem telefonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu smartfon nie tylko zyskuje na urodzie, ale powinno ono również zapewnić obiektywowi dodatkową ochronę.

Brian Shen przyznał jednocześnie, że ukrycie kamery pod ekranem sprawi, że trudno będzie uzyskać taką samą jakość zdjęć, jak przy bardziej tradycyjnych rozwiązaniach. Tłumaczy jednak, że jak w przypadku każdej nowej technologii, z czasem możemy spodziewać się coraz lepszych rezultatów.

Warto wspomnieć, że kilka miesięcy temu pokazano koncept telefonu APEX, który sugeruje, że nad podobnym rozwiązaniem może pracować również Vivo, czyli siostrzana firma Oppo.

Obecnie na rynku mobilnym wyraźnie widoczny jest trend do maksymalnego minimalizmu frontu telefonów. Z tego powodu firmy wymyślają różne sposoby na chowanie przednich kamer. Niektóre eksperymentują z wysuwanymi obiektywami, czego owocem jest np. Asus ZenFone 6 czy Oppo Reno. Z kolei twórcy modelu Nubia X poszli w innym kierunku i zamontowali dodatkowy ekran w tylnej obudowie urządzenia.

  1. Oficjalna strona firmy Oppo
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.