Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 maja 2020, 16:06

Nowa funkcja Jakdojade pozwoli uniknąć tłoku na przystankach

Aplikacja Jakdojade otrzymała nową funkcję. Dzięki niej pasażerowie mogą sprawdzić obecne oraz przewidywane natężenie ruchu na wybranych przystankach.

Nowa funkcja Jakdojade pozwoli uniknąć tłoku na przystankach - ilustracja #1
Polska aplikacja pozwala unikać zatłoczonych przystanków.

Od połowy zeszłego roku w Polsce działa nowy system map Google, pozwalający sprawdzić zatłoczenie w komunikacji miejskiej w wybranych miastach. Od teraz z podobnego rozwiązania mogą korzystać użytkownicy aplikacji Jakdojade (via Ringier Alex Springer Polska). Po wybraniu trasy autobusem, metrem etc. program przekaże nam szczegóły na temat natężenia ruchu na przystanku początkowym. Obejmuje to zarówno informacje zbierane w czasie rzeczywistym, jak i prognozy na poszczególne godziny w oparciu o dane historyczne. Funkcja jest dostępna bezpłatnie we wszystkich miastach wspieranych przez aplikację. Jak łatwo zgadnąć, wprowadzenie jej ma związek z trwającą epidemią, a konkretniej – nakazami zachowania dystansu społecznego:

Jakdojade od wielu lat pomaga użytkownikom dotrzeć do celu. Obecna sytuacja spowodowała konieczność unikania tłoków i zachowania dystansu społecznego, dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom naszych użytkowników, stworzyliśmy funkcję, która pomoże im zaplanować czas podróży w oparciu o natężenie ruchu na przystankach – mówi Bartosz Burek, CEO City-nav, właściciela aplikacji Jakdojade.