Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 maja 2011, 13:31

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Nintendo Wii na każdą kieszeń

Co może przekonać graczy do nabycia starzejącej się konsoli Nintendo Wii? Zdaniem japońskiego producenta – koszt zakupu. Koncern Nintendo podjął decyzję o sporej obniżce cen urządzenia. Od połowy maja za zestawy startowe z Nintendo Wii klientom przyjdzie zapłacić 150 dolarów na rynku amerykańskim lub 129 funtów w Wielkiej Brytanii. Nowa cena konsoli w Polsce nie jest jeszcze znana.

Co może przekonać graczy do nabycia starzejącej się konsoli Nintendo Wii? Zdaniem japońskiego producenta – koszt zakupu. Koncern Nintendo podjął decyzję o sporej obniżce cen urządzenia. Od połowy maja za zestawy startowe z Nintendo Wii klientom przyjdzie zapłacić 150 dolarów na rynku amerykańskim lub 129 funtów w Wielkiej Brytanii. Nowa cena konsoli w Polsce nie jest jeszcze znana, ale należy spodziewać się obniżki na poziomie 20-30%.

Pięć lat w życiu elektronicznego urządzenia rozrywkowego to zazwyczaj okres późnej starości. Konsola Nintendo Wii miała swoją premierę pod koniec 2006 roku i dziś nie grzeszy już pierwszą świeżością. Coraz częściej też plotkuje się o jej sukcesorce, która najprawdopodobniej pokazana zostanie na zbliżających się targach E3 w Los Angeles. Zanim jednak następczyni znajdzie się na półkach sklepowych, koncern Nintendo chce jeszcze rozruszać sprzedaż Wii.

Nintendo Wii na każdą kieszeń - ilustracja #1

Kluczem do sukcesu ma być znacząca obniżka cen. W Stanach Zjednoczonych kosztujące obecnie ok. 200 dolarów (530 zł) urządzenie od połowy maja dostępne będzie o 50 dolarów taniej. W ofercie handlowej znajdą się dwa zestawy. Pierwszy z nich poza konsolą, kontrolerem Wiimote Plus i Nunchukiem zawierać będzie także Wii Wheel (nakładka na Wiimote'a w kształcie kierownicy – przyp. red.) oraz grę Mario Kart. W drugim znajdzie się natomiast dysk z Wii Sports i Wii Sports Resort.

Japoński gigant liczy, że nabywcy tańszych pakietów startowych z konsolą chętnie sięgną też po tytuły z nowej, niskobudżetowej serii Nintendo Selects. Na rynku europejskim będzie ona zawierać takie tytuły jak: Wii Sports, WarioWare: Smooth Moves, Mario Strikers Charged Football i Animal Crossing: Let’s Go to the City. Według ustaleń brytyjskiego serwisu MCV wymienione gry mają kosztować 19 funtów, czyli ok. 83 zł.

Co ciekawe, obniżkę na Nintendo Wii trafnie przewidzieli sprzedawcy. Dwa tygodnie temu sklepy Amazon, Best Buy, Gamestop i Toys R Us zdecydowały się zredukować cenę zestawów z konsolą do 169 dolarów.