Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 lipca 2019, 09:53

autor: Aquma

Microsoft przypadkowo ujawnił nowy wygląd menu Start Windows 10

Firma Microsoft omyłkowo udostępniła testerom wczesną wersję systemu operacyjnego Windows 10. Zawiera ona kompletnie przeprojektowane menu Start, które nie jest oparte na kafelkach Microsoft Live Tiles.

Microsoft zaliczył wpadkę. - Microsoft przypadkowo ujawnił nowy wygląd menu Start Windows 10 - wiadomość - 2019-07-26
Microsoft zaliczył wpadkę.

Portal The Verge donosi, że firma Microsoft omyłkowo udostępniła uczestnikom programu Windows Insider wczesną wersję systemu operacyjnego Windows 10, oznaczoną numerem 18947. Co ważne, zawiera ona zupełnie inaczej wyglądające menu Start. Zmiany są bardzo daleko idące i niekoniecznie przypadną do gustu wszystkim użytkownikom - całkowicie wyeliminowano kafelki Microsoft Live Tiles, które zostały zastąpione dużymi ikonami na jednolitym, jasnym tle.

Nowy wygląd menu Start w Windows 10 18947 - tryb zwykły. Źródło: The Verge.
Nowy wygląd menu Start w Windows 10 18947 - tryb zwykły. Źródło: The Verge.
Nowy wygląd menu Start w Windows 10 18947 - tryb tabletowy. Źródło: Twitter.
Nowy wygląd menu Start w Windows 10 18947 - tryb tabletowy. Źródło: Twitter.

Oczywiście nie ma pewności, czy omawiane zmiany faktycznie trafią do ostatecznej wersji systemu - mamy w końcu do czynienia z wydaniem testowym i bardzo wiele może się jeszcze zmienić (szczególnie jeśli w sieci pojawią się negatywne opinie). Użytkownicy odnotowali też, że narzędzie Emoji Panel / Emoji Picker otrzymało funkcję wyszukiwania plików GIF.

Wyciek dotyczył Windowsa 10 w wersji 32-bitowej. Jego przyczyny nie są znane. Firma prześwietliła sytuację i poinformowała, że był to zwykły błąd.

To był błąd i zdążyliśmy już wycofać tę wersję - stwierdziła w wypowiedzi dla The Verge Dona Sarkar, szefowa programu Windows Insider.

  1. Microsoft – strona oficjalna