Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 marca 2020, 14:17

autor: Aquma

Microsoft pozbędzie się Panelu Sterowania w Windows 10

Rafael Rivera – inżynier pracujący w Microsofcie – wspomniał w poście na Twitterze o tym, że firma planuje przenieść kolejne opcje Windows 10 z panelu sterowania na nowy ekran ustawień. Wszystko wskazuje na to, że gigant z Redmond planuje pozbyć się kluczowego fragmentu starego interfejsu swojego systemu operacyjnego.

Microsoft pozbędzie się Panelu Sterowania w Windows 10 - ilustracja #1
Panel sterowania powoli dociera do końca swojej drogi.

W SKRÓCIE:

  1. Microsoft chce pozbyć się panelu sterowania z Windows 10;
  2. kolejne opcje są stopniowo migrowane do nowego ekranu ustawień;
  3. na razie nie wiadomo, kiedy panel kontrolny zostanie całkowicie usunięty.

Wygląda na to, że Microsoft planuje pozbyć się klasycznego panelu sterowania z systemu operacyjnego Windows 10. Z czasem wszystkie znajdujące się w tym miejscu opcje zostaną przeniesione na ekran ustawień. Sugeruje to tweet inżyniera, który pracuje dla giganta z Redmond – Rafaela Rivery – w którym wspomina on o migracji kolejnych elementów.

Panel kontrolny był częścią systemów operacyjnych Windows praktycznie od początku ich istnienia i dla wielu osób do dziś pozostaje preferowaną metodą dokonywania zmian w ustawieniach komputera – nowe rozwiązanie co prawda lepiej wykorzystuje przestrzeń ekranu, ale niekoniecznie charakteryzuje się wyższym poziomem intuicyjności i wygody.

Co więcej, obecnie „dziesiątka” umożliwia otwarcie kilku wersji panelu sterowania, ale tylko jednego ekranu ustawień, co w niektórych przypadkach stanowi niepotrzebnie utrudnienie.

Na razie nie ma pewności, w której wersji Windows 10 zmiana zostanie wprowadzona – być może stanie się to wraz z wiosenną aktualizacją o numerze 2004, ale nie da się wykluczyć, że poczekamy dłużej. Tak czy owak, użytkownicy preferujący stare rozwiązania mają jeszcze trochę czasu, by zapoznać się z nowymi zasadami działania systemu.

  1. Microsoft – strona oficjalna
  2. Najlepsze sztuczki Windows 10 | TOP 10