Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 lutego 2021, 10:27

autor: Aquma

Zobacz wybuch radości w NASA po lądowaniu Perseverance i pierwsze zdjęcia z Marsa

Łazik Perseverance wylądował wczoraj w kraterze uderzeniowym Jezero na Marsie. Urządzenie zaczęło wysyłać pierwsze zdjęcia z powierzchni planety.

W SKRÓCIE:

  1. łazik Perseverance wylądował wczoraj na Marsie;
  2. urządzenie przesłało już pierwsze zdjęcia z Czerwonej Planety.

Wczoraj późnym wieczorem na Marsie – a dokładnie w kraterze uderzeniowym Jezero – wylądował łazik Perseverance (pol. wytrwałość), wysłany tam przez amerykańską agencję kosmiczną NASA. Faktyczny manewr lądowania trwał zaledwie siedem minut (cały proces, od odłączenia od modułu transportowego, zajął kilkanaście), ale był kulminacją wieloletniej pracy dużego zespołu ekspertów. Trudno się dziwić, że sukces wywołał olbrzymią radość.

Perseverance będzie miał rok na wykonanie niezwykle ważnej misji – ma poszukać na Czerwonej Planecie śladów organicznego życia. Urządzenie wykona przy tym różnego rodzaju pomiary – m.in. składu chemicznego i mineralnego powierzchni oraz pyłu w atmosferze, prędkości i kierunku wiatru, ciśnienia, wilgotności czy temperatury. Co więcej, łazik zabrał ze sobą eksperymentalne urządzenie do produkcji tlenu.

Dodatkowo sprzęt jest wyposażony w mikrofony oraz kilka różnych kamer i mamy już pierwsze efekty pracy tych ostatnich, które są publikowane na… koncie Perseverance na Twitterze.

Witaj świecie. Oto moje pierwsze spojrzenie na mój wieczny dom.

I kolejny rzut oka za mnie. Witajcie w kraterze Jezero – czytamy.

  1. Oglądaj z nami transmisję z lądowania marsjańskiego łazika Perseverance [Aktualizacja]
  2. NASA – strona oficjalna
Zobacz wybuch radości w NASA po lądowaniu Perseverance i pierwsze zdjęcia z Marsa - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.