Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 lutego 2020, 10:38

autor: Aquma

Koronawirus: Samsung tymczasowo zamknął fabrykę smartfonów

Koncern Samsung postanowił zamknąć na weekend jedną ze swoich fabryk – zlokalizowany w koreańskim mieście Gumi zakład, w którym produkowane są smartfony Samsung Galaxy Fold oraz Samsung Galaxy Z Flip.

Koronawirus wywiera wpływ na branżę. - Koronawirus: Samsung tymczasowo zamknął fabrykę smartfonów - wiadomość - 2020-02-24
Koronawirus wywiera wpływ na branżę.

W SKRÓCIE:

  1. Samsung zamknął na weekend fabrykę smartfonów w koreańskim mieście Gumi;
  2. Przyczyną jest wykrycie koronawirusa COVID-19 u jednego z pracowników;
  3. w zakładzie produkuje się urządzenia Samsung Galaxy Fold oraz Samsung Galaxy Z Flip.

Portal SamMobile donosi, że firma Samsung zdecydowała się zamknąć na weekend fabrykę smartfonów zlokalizowaną w mieście Gumi w Korei Południowej. Stało się to po tym, jak u jednego z pracowników wykryto groźnego koronawirusa COVID-19, który od początku roku sieje panikę zarówno w Azji, jak i na całym świecie.

Zakład został ponownie otwarty, ale jedno z pięter (to, na którym pracował chory) pozostanie niedostępne do jutra. Firma poradziła też pracownikom, by nosili maski po powrocie do pracy. Warto odnotować, że w omawianym miejscu produkuje się głównie urządzenia tworzone z myślą o wyższym segmencie cenowym (tzw. hi-endzie) – a konkretniej składane smartfony Samsung Galaxy Fold oraz Samsung Galaxy Z Filp.

Samsung Galaxy Fold to jedno z urządzeń produkowanych w omawianej fabryce.
Samsung Galaxy Fold to jedno z urządzeń produkowanych w omawianej fabryce.

Według mapy stworzonej przez naukowców z amerykańskiego Center for Systems Science and Engineering (to część uniwersytetu Johnsa Hopkinsa), liczba potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem sięgnęła już niemal 80 tys. 25 tys. chorych udało się wyzdrowieć. Niestety, 2619 osób przegrało walkę z chorobą.

  1. Samsung – strona oficjalna
  2. Koronawirus - interaktywna mapa CSSE