Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 maja 2020, 14:00

autor: Smoczy

Konkurent T-Rexa - przeglądarka Edge dostała grę offline

Oficjalnie pojawił się konkurent dla T-Rexa z Google Chrome. Microsoft Edge wypuścił Surf Game - grę offline wbudowaną w przeglądarkę.

Konkurent T-Rexa - przeglądarka Edge dostała grę offline - ilustracja #1
Edge doczekał się oficjalnej wersji Surf Game.

W lutym bieżącego roku Microsoft prowadził beta-testy gry Surf Game. Tytuł został oficjalnie zaimplementowany w aktualizacji o numerze 83.0.478.37. Żeby zagrać w mini-gierkę od Microsoftu, musimy wpisać w pasku adresu edge://surf/. Jeśli jesteśmy offline, przeglądarka sama wyświetli nam link przenoszący pod wskazany wyżej adres.

Gra jest konkurentem dla T-Rexa, którego możemy znać z przeglądarki Google Chrome. Niemniej poza możliwością rozgrywki offline, co jest głównym elementem obu mini-gier, tytuły znacznie się od siebie różnią. T-Rex to prosta platformówka, gdzie naszym jedynym celem jest przeć do przodu i unikać przeszkód, bez żadnych dodatkowych funkcji. Surf Game natomiast oferuje aż trzy tryby rozgrywki, a oprócz klawiatury możemy korzystać z myszki, gamepadów czy ekranów dotykowych.

Gra oparta jest o starszy tytuł o nazwie SkiFree. Możemy wybrać naszego surfera, a następnie zdecydować się na jeden z trzech dostępnych trybów - zwykły surfing, surfowanie na czas oraz tryb slalomu. W grze omijamy przeszkody, uciekamy przed przeciwnikami, zbieramy power-upy i śrubujemy nasz wynik punktowy. Surf Game ma kolorową, pixelową oprawę graficzną, prezentującą się znacznie lepiej od T-Rexa. Ten jednak jest już ikonicznym easter-eggiem przeglądarkowym.

Edge działa na silniku Chromium i ma coraz więcej uzytkowników. Gra zapewne nie przyciągnie nowych osób do przeglądarki Microsoftu, jednak sam fakt jej implementacji wskazuje, że firma stara się ją ulepszać. Czy działania giganta nie pójdą na marne? To już pokaże czas.

  1. Microsoft Edge - strona oficjalna