Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 sierpnia 2020, 08:47

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Joysticki znowu się sprzedają dzięki Microsoft Flight Simulator

Wiele najpopularniejszych modeli drążków sterowniczych na Amazonie nie jest obecnie dostępnych w sprzedaży. Dobra sprzedaż tego typu sprzętu najprawdopodobniej jest związana m.in. z niedawną premierą Microsoft Flight Simulator.

Joysticki znowu się sprzedają dzięki Microsoft Flight Simulator - ilustracja #1
Microsoft Flight Simulator to spełnienie marzeń wielu miłośników symulatorów lotniczych.

W SKRÓCIE:

  1. joysticki do symulatorów lotniczych sprzedają się doskonale na Amazonie;
  2. zainteresowanie jest związane z pandemią, premierą Microsoft Flight Simulator, a także nadchodzącym Star Wars: Squadrons.

Portal The Verge donosi, że sprzęt peryferyjny do symulatorów sprzedaje się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki (mowa przede wszystkim o joystickach, z których korzysta się w takich grach). Żadne z najpopularniejszych tego typu urządzeń na Amazonie nie było wczoraj dostępne w sprzedaży (mowa o modelach nieużywanych). Dzisiaj sytuacja się poprawiła i niektóre drążki da się kupić, ale większość pozycji na liście nadal jest niedostępna.

Nie da się stwierdzić tego jednoznacznie, ale wydaje się bardzo prawdopodobne, że duże zainteresowanie jest związane z niedawną premierą najgłośniejszego symulatora lotniczego ostatnich lat, czyli Microsoft Flight Simulator. Prawdopodobnie nie bez znaczenia jest też zbliżające się Star Wars: Squadrons – gra Motive Studios trafi na rynek w październiku tego roku. Ostatnim czynnikiem, który mógł przyczynić się do wzrostu sprzedaży, jest pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, która zmusiła ludzi do spędzania czasu w domu i być może zachęciła do odkrywania nowych hobby (lub powrotu do zapomnianych zajęć – np. symulatorów).

Joysticki znowu się sprzedają dzięki Microsoft Flight Simulator - ilustracja #2
Thrustmaster T.16000M FCS HOTAS – jeden z modeli, które można kupić jedynie decydując się na używane urządzenie.

Przypominamy, że Microsoft Flight Simulator zadebiutował na komputerach 18 sierpnia. Produkcja zebrała rewelacyjne recenzje (u nas również otrzymała wysoką notę).

  1. 5 rzeczy, które zrobię w Microsoft Flight Simulator 2020
  2. Flight Simulator 2020 – zobacz, jak wygląda świat w grze
  3. „Nie braliśmy pod uwagę niedzielnych graczy” – twórcy Flight Simulator 2020 szczerze o grze
  4. Flight Simulator 2020 – zobacz jak wygląda Polska w grze
  5. Microsoft Flight Simulator – strona oficjalna