Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 lipca 2020, 09:21

autor: Aquma

Implant Neuralink od Elona Muska odtworzy muzykę w mózgu

Miliarder Elon Musk poinformował na Twitterze, że opracowywany przez jedną z jego firm implant Neuralink pozwoli streamować muzykę bezpośrednio do mózgu użytkownika.

Implant Neuralink od Elona Muska odtworzy muzykę w mózgu - ilustracja #1
Neuralink brzmi jak coś rodem z filmu science fiction.

W SKRÓCIE:

  1. implant Neuralink pozwoli streamować muzykę bezpośrednio do naszego mózgu;
  2. 28 sierpnia firma przedstawi informację na temat postępów w pracach.

Zdaniem miliardera Elona Muska, opracowywany przez jedną z jego firm implant Neuralink – umożliwiający „podpięcie” ludzkiego mózgu do komputera / AI – może przy okazji wyeliminować konieczność korzystania z tradycyjnych słuchawek. Muzyka będzie transmitowana bezpośrednio do naszego mózgu. Informacja pojawiła się na Twitterze – w odpowiedzi, której wynalazca udzielił na pytania jednego z użytkowników.

Projekt Neuralink ma kilka głównych celów – powinien w bezpieczny sposób umożliwić ludziom korzystanie ze znacznie większej liczby neuronów, a także rozwiązać niektóre problemy medyczne powiązane z ludzkim mózgiem. Co ważne, procedura wszczepienia urządzenia ma być niezwykle prosta i bezbolesna (przeprowadzi ją specjalny robot chirurgiczny). Możliwości takie jak kontrolowanie urządzeń myślą (np. smartfonów), czy słuchanie muzyki są jedynie wisienkami na torcie.

Warto odnotować, że już za trochę ponad miesiąc – 28 sierpnia – Neuralink przedstawi informacje na temat postępów w pracach nad projektem. Niewykluczone, że wieści będą związane z planowanymi testami na ludziach, które mają rozpocząć się jeszcze w tym roku (a przynajmniej tak sugerowały dotychczasowe doniesienia).

Implant Neuralink od Elona Muska odtworzy muzykę w mózgu - ilustracja #2
Tak – z grubsza – będzie wyglądał Neuralink.
  1. Neuralink – strona oficjalna